Londra’da Türk Mutfağının Parlayan Yıldızı; Beyzade

Londra’nın seçkin bölgelerinden Putney’de Türk mutfağını temsil eden Beyzade Turkish Kitchen, bölgenin parlayan yıldızı olmaya aday.

Londra’da Türk Mutfağının Parlayan Yıldızı; Beyzade

LONDRA – (Eurobusinesslife)- İngiltere’nin başkenti Londra’da hizmet veren Beyzade Turkish Kitchen restorant, bulunduğu bölgede Türk mutfağının tek temsilcisi olarak öne çıkıyor.

Genç girişimci Batuhan Abacıoğlu’nun işletmeciliğini yaptığı Beyzade Turkish Kitchen, güney batı Londra’nın seçkin bölgelerinden East Putney’de servis veriyor.

East Putney istasyonunun bitişiğinde, '75 Upper Richmond Road, Putney, London SW15 2SR' adresinde Beyzade, iki katlı iç ve dış oturma mekanları, ferah ortamı ile son dönemde bölgenin en seçkin lezzet durağı haline geldi.

Her biri kendi alanında birikime sahip şeflerin hazırladığı leziz meze, kebap, pide ve lahmacun çeşitleri ile Türk damak zevgini tatmak isteyen çok renkli bir müşteri kitlesine hitabediyor.

İki katlı, balkonlu ve dış bahçesiyle aynı anda 250 kişiyi ağırlayan Beyzade, Londra’nın bu bölgesinde eksikliği hissedilen, Anadolu’nun farklı tadlarını parmakla doğal ortamda sunuyor.

Londra’da 30 yıldan bu yana farklı bölgelerde kafe işletmeciliği yapan ve gıda sektörü tecrübesine sahip iş adamı Atilla Abacıoğlu’nun yönetiminde haftanın yedi günü konuklarını ağırlayan Beyzade, Türkiye’yi aratmayan fırın ürünlerinin yanısıra, ocakbaşı kültürünün iddialı temsilcisi olarak dikkatleri çekiyor.

PİDE VE LAHMACUN DURAĞI

Usta şeflerin elinden çıkan leziz kebap ve ızgara çeşitleri gibi yine Türkiye’nin çok beğenilen lahmacun, pide ve taze ekmeği, Beyzade’nin tecrübeli çalışanları tarafından misafir nezaketi ile konuklara ikram ediliyor.

Künefeyi özleyenlerin mutlaka memnun çıkacağı mekan, kendine has baklavası gibi, ince belli bardakta tavşan kanı Türk çayı ile birlikte damak zevkine meraklı olanlara servis ediliyor.

Güney ve Batı Londra’da yerleşik Türkiye ve Kıbrıs kökenli müşterileriyle birlikte bölgedeki çok renkli etnik toplumların tercih ettiği mekanlardan biri haline gelen ‘Beyzade Turkish Kitchen’, haftanın hemen her günü aynı yoğunlukla bölgede “tek” olmanını farkılılığını ortaya koyuyor.

Beyzade’nin yöneticisi Atilla Abacıoğlu, “dünyanın en zengin ve renkli mutfak kültürünün bulunduğu kent” diye tanımladığı Londra’da keşfedilmemiş lezzetleri de hak ettiği şekilde temsil etme çabasında olduklarını belirtiyor.

Londra’da özellikle son 20 yıl içerisinde, Türkiye’nin farklı bölge lezzetlerini temsil eden restoranlarda gözle görülür artış olduğuna dikkat çeken Abacıoğlu, “kaliteli ve nezih bir mekanda, özlemini çektikleri lezzetleri tatmak isteyenlerin mekanı olmak amacındayız. Henüz yeni olmamıza rağmen çok kısa zaman içerisinde Beyzade, Londra’da kaliteye önem verenlerin tercih ettiği mekan haline geldiğini söyeleyebilirim” şeklinde konuştu.

KORONA VİRÜSE RAĞMEN

Restarantın açılış döneminin ardından dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgını ile yüzleştiklerini hatırlatan Abacıoğlu sözlerini, “her işyeri gibi biz de önlemler çerçevesinde kapalı kaldığımız için bir süre servis veremedik. Ancak yeniden normalleşme süreci ile birlikte ‘misafir’ olarak gördüğümüz müşterilerimiz kısa sürede Beyzade’nin farklılığını teslim ederek tercih ettiklerini gösterdiler. Doğduğumuz coğrafyanın lezzet zenginliğini bir nebze de olsa bu çok kültürlü kentte tanıtabilirsek bu bize yeter. Şu anda müşterilerimize, Türkiye’mizin leziz yemek ve kültürünü sunuyoruz. Bunun manevi hazzı da bir başka. Doğru yolda olduğumuza inanıyoruz. Bizim kültürümüzü ve yemeklerimizi, tatlılarımızı tatmamış olanları ve özleyenleri Beyzade Turkish Kitchen’e bekliyoruz” diye tamamladı.

Beyzade Turkish Kitchen

Adres; 75 Upper Richmond Road, Putney, London SW15 2SR

Tel; 020 8874 4447

Atilla Abacıoğlu; 07940215970

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 15:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut Sefiloğlu
Mahmut Sefiloğlu - 4 yıl Önce

Başarıların devamını dilerim amca oğlu.

Sema Sönmez
Sema Sönmez - 4 yıl Önce

RABBİM hayırlı işler bol kazançlar nasip etsin inşALLAH

SIRADAKİ HABER

banner20