Doğtaş Londra’da Yeni Mağazasını Hizmete Açtı

Doğtaş Londra’da Yeni Mağazasını Hizmete Açtı

MUSTAFA KÖKER

LONDRA

Tarz ve kalitesiyle öne çıkan Türkiye’nin seçkin ev tekstil markası Doğtaş, Londra’ya Edmonton’daki yeni mağazasıyla geri döndü.

Ev dekorasyonunda yepyeni bir dönemi başlatan Doğtaş, ‘tarz ve uyumun aşkı’nı Londra’ya taşıyarak, Edmonton’da yepyeni mağazasının kapılarını müşterilerine açtı.

Ev dekorasyonu alanında 28 ülkede 400’e yakın mağazayla tüketicilerine hizmet veren Türk grubun lokomotif markası Doğtaş, bir süredir yeni yatırımcısıyla birlikte açacağı Londra mağazasının hazırlıklarını sürdürüyordu. 

Perakende mağazacılık alanında başarılı bir geçmişe sahip olan yeni iş ortağıyla birlikte açtıkları yeni mağazalarının heyecanı içinde olduklarını belirten marka yetkilileri, Londra’nın markaları için her zaman çekici bir lokasyon olduğunu, Londra tüketicisini Doğtaş kalitesi ve şıklığıyla yeniden buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

MERKEZ YÖNETİMİ DAHA FAZLA SÖZ SAHİBİ OLACAK

Edmonton bölgesinde 25 Haziran itibarıyla hizmet vermeye başlayan Doğtaş’ın Londra mağazasında, daha önceki deneyimler sebebiyle merkez yönetimi daha fazla söz sahibi olacak.

Yeniden açılış nedeniyle Eurobusinesslife’a bilgi veren Doğtaş Kelebek CEO’su İsmail Doğan, geçmiş deneyim sürecinde yaşanan mağduriyet ile ilgili olarak, “Eski bayimizle iş birliğimiz 2018 yılında sona erdi ve bugün hala hukuki süreçlerimiz devam ediyor. Eski bayimizin iş yapış şekliyle ilgili olarak yaşanan müşteri mağduriyetlerini, kanunların ve şartların izin verdiği durumlar çerçevesinde telafi edeceğiz. Bu süreç içerisinde Doğtaş markalı ürün alan tüm müşterilerimizin ürünlerini garanti kapsamına alarak satış sonrası hizmetlerimizin devamlılığını teminat altına alacağız. Bu süreç içerisinde depozito ödeyen ancak ürününü teslim alamayan müşterilerimize ise, belli oranlarda indirim sağlayacağız. Müşterilerimiz tüm süreçlerini yeni mağazamızdan veya müşteri temsilcilerimizle görüşerek takip edebilir, bilgi alabilirler” dedi.

“KENDİ ÜRÜNLERİMİZİN HER ZAMAN ARKASINDAYIZ”

İsmail Doğan, eski bayi Açıl Group döneminde, Doğtaş’a ait olmayan ürünlerin de satılmış olması nedeniyle bu müşterilere satış sonrası hizmet verilemeyeceğinin altını çizerek, “Doğtaş olarak kendi ürünlerimizin her zaman arkasındayız. Bu kapsamda Doğtaş ürünü alan kişilere satış sonrası tüm destek hizmetlerimizi sağlamaya devam edeceğiz. Ancak, mağazada olmaması gereken bir şekilde Doğtaş ürünü olmayan ürünlerin de satışı yapılmış. Bu ürünlerden alan müşterilere satış sonrası hizmeti vermemiz maalesef mümkün olmayacaktır” şeklinde konuştu.

“ALANINDA UZMAN VE DENEYİMLİ BAYİ İLE DEVAM EDİYORUZ”

“Doğtaş’ın yeni Londra bayiinin alanında uzman ve deneyimli bir kadroya sahip olduğuna dikkat çeken Doğan açıklamasında konuyla ilgili şunları söyledi:

Perakende mağazacılık alanında; Mango, Tommy Hilfiger, Nike, Puma Benetton gibi markaların temsilciliklerini üstlenmiş ve başarılı iş süreçleri gerçekleştirmiş büyük bir grup. Bununla birlikte bu yeni dönemde, Doğtaş merkez yönetimi olarak da çok daha fazla tüm operasyonda aktif rol oynuyor olacağımızı söyleyebiliriz. Tüm iş süreçlerini bayimizle birlikte yönetiyoruz ve düzenli toplantı ve raporlar üzerinden kontrollerimizi sağlıyoruz.  Diğer Doğtaş mağazalarımızda olduğu gibi, bu mağazamızda da yeni dönem, hem satış öncesi hem de satış sonrası hizmet anlayışı açısından müşterilerimizin % 100 memnuniyeti üzerine kurgulanıyor.”

OLUMSUZ ETKİYİ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN..

Daha önce  İngiltere temsilciliğini yürüten firma kaynaklı oluşan olumsuz etkiyi ortadan kaldırmak için bu dönemde müşterilerin hep yanında olacaklarını hatırlatan İsmail Doğan şöyle konuştu:

Doğtaş Kelebek AŞ, bugün 28 ülkede 400’e yakın mağaza ile hizmet veren bir grup. Tüm dünyada başarıyla yürüttüğümüz operasyonlarımız Londra’daki yeni mağazamızda da aynı şekilde devam edecektir. Bu süreç içerisinde marka konumlandırmadan, pazarlama iletişim faaliyetlerine kadar her alanda yeni ortağımızla birlikte yer alıyoruz. Londra’da bir önceki mağazamızla yaşadığımız olumsuzluğu müşterilerimize anlatmak için her zamankinden daha fazla çalışmaya hazırız. Bu dönemde ürün teslimatlarının hızını artırmak için daha büyük ve detaylı bir stok sistemiyle çalışacağız, özel kampanya ve ödeme şartlarıyla her zaman müşterimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

‘TARZ VE UYUM’ BİRLİKTELİĞİNİ 360 DERECE EV YAKLAŞIMIYLA...

İsmail Doğan, yeni mağazanın konsept ve koleksiyonu ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“2019 yılında lanse ettiğimiz “tarz ve uyum” birlikteliğini bu yeni mağazamızda Londra’daki müşterilerimizle buluşturmak için büyük bir heyecan duyuyoruz. 360 derece ev yaklaşımıyla yemek odası takımından yatak odasına, aksesuarlarından halısına kadar en ufak detayların bile düşünüldüğü pek çok farklı koleksiyonumuz bu mağazamızda da yer alacak.

AÇILIŞA ÖZEL YÜZDE 50 İNDİRİMLİ KAMPANYA

Londra Doğtaş mağazası müşterilerini en iyi şekilde ağırlamak adına güzel bir kampanyayla merhaba diyor.  Açılışa özel seçili ürünlerde %50’ye varan indirim kampanyası uyguluyoruz.”

TOPLUMUN BİLDİĞİ EDMONTON BÖLGESİNDE

Doğtaş Kelebek CEO’su İsmail Doğan yeni mağazanın nerede hizmet vereceğini ise şu sözlerle dile getirdi:

“Yeni Doğtaş mağazamız Londra Edmonton’ta 850m2 büyüklüğünde bir alanda yer alıyor. 2019 yılında lanse ettiğimiz “tarz ve uyum” birlikteliğini bu mağazamız aracılığıyla müşterilerimize sunmak için büyük bir heyecan duyuyoruz. 360 derece ev yaklaşımıyla yemek odası takımından yatak odasına, aksesuarlarından halısına kadar en ufak detayların bile düşünüldüğü pek çok farklı koleksiyonumuz bu mağazamızda da yer alacak.

Bu yaz, evinizin her köşesinde tarz ve uyumun aşkını yansıtabileceğiniz Doğtaş koleksiyonlarıyla tanışmak için, “273 Fore Street, Edmonton, London N9 0PD” adresinde hizmete giren Doğtaş Edmonton mağazasına davetlisiniz.”

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2020, 05:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER