Londra - İstanbul uçak seferleri bugün başlıyor

Koronavirus önlemleri kapsamında yaklaşık üç ay önce durdurulan İngiltere – Türkiye uçak seferleri bugün yeniden başlıyor.

Londra - İstanbul uçak seferleri bugün başlıyor

LONDRA – Bütün dünyayı etkisi altına alan Koronavirus salgını sebebiyle karşılıklı olarak durdurulan uçak seferleri bugünden itibaren tekrar başlayacak.

Seyehatfirmaları ve İngiltere’nin Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılan duyurulara göre, THY ve AnadoluJet hergün karşılıklı olarak birer sefer yapacak.

Türk Hava Yolları seferlerini İstanbul Uluslararası Havalimanı ile Heathrow arasında gerçekleştirirken, AnadoluJet’in güzergahı ise İstanbul sabiha Gökçen Havalimanı ile Londra Stansted arasında yapılacak.

TÜRK VATANDAŞLARI VE OTURUMU BULUNANLAR

İngiltere’nin Ankara Büyükelçiliği’nin sosyal medya sayfasında yapılan duyuruda, Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturumu bulunan İngiliz vatandaşları bu uçuşlar ile İstanbul’a gelebilecek. Büyükelçilik, bu kişilerin dışındaki yolcuların uçuşlardan yararlanıp yararlanamayacağı konusunda ise bilgisi bulunmadığını açıkladı.

Türkiye’ye varışta tüm yolcular termal kameradan geçecek ve ateşleri ölçülecek. Koronavirüs belirtisi taşıyanlar Sağlık Bakanlığı tarafından gözlem altına alınacak. Belirti göstermeyenler ise evlerine gidebilecek ancak iki hafta boyunca takipleri yapılacak.

Türkiye’den İngiltere’ye gelen yolcular ise iki hafta boyunca kendilerini karantinaya alacak. Bu kişiler beyan ettikleri adreslerden iki hafta boyunca ayrılamayacak. Yapılacak kontrollerde verdikleri adreste bulunmayan kişilere para cezası verilecek.

BÜYÜKELÇİLİĞİN DUYURUSU ŞÖYLE:

KARAYOLU İLE GİDECEK VATANDAŞLAR ‘FRANSA’ UYARISI

Öte yandan karayolu ile Türkiye’ye gitmek isteyen Türk vatandaşlarının Fransa güzergahını kullanmamaları istendi.

Konuyla ilgili Türkiye’nin Londra Başkonsolosluğu facebook sayfasında yer alan duyuru şöyle:

“BİRLEŞİK KRALLIK’TAN KARAYOLU İLE ÜLKEMİZE GİTMEK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE

Vatandaşlarımızın Birleşik Krallık’tan karayolu ile ülkemize gidişleri ile ilgili olarak Fransa makamlarının Türkiye’ye seyahat edilmesini hareket/seyahat kısıtlamalarına istisna olarak görmediği öğrenilmiştir.

Bu çerçevede, mevcut koşullarda bir değişiklik olmadığı takdirde, Fransa makamlarının vatandaşlarımıza karayolu ile bu ülkeye girişine prensip olarak izin vermediği anlaşılmaktadır.

Saygıyla duyurulur.”

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 02:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20