Ünlü Gurme Hüseyin Özer’den Koronavirüs Önlemlerine Tepki

İngiltere’nin başkenti Londra’da hizmet veren Sofra Restaurantların işletmecisi ünlü gurme Hüseyin Özer, koronavirüas önlemlerinin restoran sektörüne büyük darbe vurduğunu söyledi.

Ünlü Gurme Hüseyin Özer’den Koronavirüs Önlemlerine Tepki

LONDRA – (Eurobusinesslife) - İngiltere'nin başkenti Londra'nın kent merkezinde iki ayrı restorant ile hizmet veren Türk iş insanı Hüseyin Özer, Londra Büyükşehir Belediye Başkanı Sadiq Khan’ın önlemler kapsamında kent merkezine araç girişlerini akşam saat 10:00’a kadar uzatmasıyla yemek sektörünü bitme noktasına getirdiğini ifade etti.

Sofra Groub’un müşteri kitlesinin ağırlıklı olarak Londra’yı dünyanın dört bir yanından ziyaret eden yabancı turistlerden oluştuğuna işaret eden Özer, “Mart ayında başlayan karantina kısıtlamaları ile birlikte turist diye bir şey kalmadı. İngiltere’nin ve özellikle de Londra’nın yemek sektörünü bugüne kadar turizm ayakta tutuyordu. Mart ayında başlayan koronavirüs kısıtlamaları, ardından getirilen uçuş yasağı turizmin sonunu getirdi. Londra kent merkezinde en büyük darbeyi yemek ve gıda sektörü yedi. Kısmi normallaşma ile sektörün biraz nefes alacağı düşünülürken bu defa da Belediye Başkanı Sadıq Khan akşam saat 10:00’a kadar şehir merkezine araç girişlerini ücretli hale getirmesi yemek sektörünün kabusu oldu. Bu da yetmedi, bir de restorantların yine saat 10:00’da kapatılması bu renkli kenti karanlık bir izbe şehre dönüştürdü” diye konuştu.

CONGESTİON CHARGE’ SAATLERİNİN UZATILMASI YEMEK SEKTÖRÜNÜ BİTİRDİ

Özer, koronavirüs salgını ile başlayan kısıtlamalar karşısında ayakta kalabilen restorantlara en büyük darbeyi belediye başkanı Sadıq Khan’ın ‘Congestion Charge’ (kent merkezine giriç ücreti) uygulamasını uzatması ve hafta sonlarını da katması, yönettiği kente vurulmuş en büyük darbe olduğuna dikkat çekti.

Kültürel ve sosyal hayattaki renkliliğin Londra’yı dünyanın en önemli kentlerinden biri yaptığının altını çizen Hüseyin Özer, “artık kent görüntüsü hayallerimizde kaldı. Şimdi anşamları yolu Londra kent merkezine düşenler hayalet şehirle yüzleşiyor. Bu durum bu güzelim kente yakışmadı. Tabii, belediye Başkanı Sadıq Khan’a da hiç yakışmadı” diyerek rahatsızlığını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 21:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20