Döner Kebap, İngiltere’de ‘Supreme’ Kalitesiyle Markalaşıyor

Klasik döner kebap restaurantçılığını modernize eden Türk iş insanı Fevzi Güngör, ‘Supreme Doner Kebap’ markası Birleşik Krallık genelinde kaliteli kebap zinciri oluşturmak için adım attı.

Döner Kebap, İngiltere’de  ‘Supreme’ Kalitesiyle Markalaşıyor

MUSTAFA KÖKER

LONDRA

İngiltere’nin başkenti Londra’da kebap sektöründe faaliyet gösteren iş insanı Fevzi Güngör, klasik Türk döner kebabına, ‘Supreme Döner Kebab’ markası altında yeni konsept oluşturarak ülke genelinde restaurant zincir haline getirmeyi hedefliyor.

Supreme Döner Kebab adı altında fast-food servisi veren yeni konsepti, kalorisi düşük Beef döneri ile Tavuk dönerinden oluşuyor. Supreme, paket servis seçeneklerinin yanısıra, müşterinin televizyon izleyebileceği, Wi-Fi servisi de verilen masalı oturma mekanıyla diğer zincir fast-foodlara rakip olacak.

Londra’nın Uxbridge şehir merkezinde ilk şubesini açarak bir süredir hizmet veren Supreme Doner Kebab’ın, Micham ve Woking bölgelerinde de iki yeni şubesi açılma aşamasında.

Yaklaşık 30 yıldır sektörde olan firmanın kurucu ve yöneticisi Fevzi Güngör, kendisine ait mevcut kebap restorantları da ‘Supreme’ konseptine dönüştüreceğini ve yıl sonuna kadar Londra’da en az 8 şubeye ulaşılacağını kaydetti.

KALORİSİ DÜŞÜK BEEF DÖNER SERVİSİ

İngiltere’nin, farklı etnik kökenli toplumların yaşadığı çok kültürlü bir ülke olduğunu hatırlatan Fevzi Güngör, son yıllarda Vegan, Vegetarian ve Gluten Free gıdaların daha fazla tüketildiğinin altını çizdi.

Supreme Doner Kebab’ın kalorisi düşük olan Beef döneri tercih ettiğini ve ürünün Almanya’dan geldiğini anlatan Güngör, “İnsanlar artık ne sunarsan onu almıyor, seçenek istiyor ve seçici oldular. Özellikle kalorisiz ve sağlıklı ürünler tercih ediyorlar. Biz bu konsepti oluştururken bu durumu göz önüne aldık. Beef dönerimizin kalorisi çok düşük. Beef ile Lamb döner arasında kalori açısından çok fark var. Sağlıklı olması için insanlar artık Beef döneri tercih ediyorlar ve biz Lamb döner servisi vermiyoruz. Salatamız taze, soslarımız ev yapımı. Servisimizi ise müşterinin seçeceği üç farklı Türk ekmeğiyle sunuyoruz” dedi.

KALİTELİ, KONFORLU VE ÇOK SEÇENEKLİ SUNUM

Bugüne kadar normal kebap restorantlarda genellikle sadece paket servisi yapıldığını, Supreme’de ise insanların ailesiyle, arkadaşlarıyla rahatça servis alabileceği bir Fast-Food konsepti oluşturduklarının altını çizen Güngör, “Müşteriye, oturup yemeğini yerken televizyon izleyebileceği, Wi-Fi ve lavabo, servisi alabileceği bir ortamda sunuyoruz servisimizi. Klasik paket servisi veren kebap restorantlarda bu servisler mevcut değildi. Ayrıca müşteri paket servis istiyorsa Uber veya Justeat gibi internet uygulamalarından sipariş verebiliyor. Adrese teslim paket yemek alabileceği gibi kendi online uygulamamızdan sipariş verip gelip bizzat paketini kendisi alabiliyor. Ödemesini yine internet uygulaması üzerinden yapabiliyor. Mönüyü küçük tutarak, çok hızlı ve kaliteli bir servis veriyoruz” şeklinde konuştu.

YENİLİK KAÇINILMAZDI

İnsanların kaliteli yaşamla birlikte yemek kültürlerini de yeniden oluşturduklarına dikkat çeken Fevzi Güngör, şöyle konuştu:

“Eski döner kebap restorantların devri geçti artık. Tüketicinin yemek tercih ederken daha fazla seçeneği olduğu bir dönemdeyiz. Biz de bu gelişmelere uymak zorundaydık. Biraz geç kaldık. Almanya ve bazı Avrupa ülkeleri, German Döner öncülüğünde kalorisi düşük kaliteli paket servis restorantlara uzun zaman önce başladı.

Türk kebap sektörü ayakta kalmak için kendini yenilemek zorundaydı. Biz bunu uzun süredir gözlemliyorduk ve şimdi hayata geçirdik. KFC ve McDonalds gibi fast-food restorantlar bu şekilde ayakta kalıyor. Bizim de bu yeniliği yapmamız gerekiyordu.”

FRANCHISE ŞUBELERE DESTEK

Fevzi Güngör, Supreme Doner Kebab olarak, her ay yeni bir restorant açmayı hedeflediklerini belirterek, “Franchise ile her şehirde şubeleşmek amacımız. Franchise yapmak isteyenlere yardımcı oluyoruz, hisse veriyoruz veya finans konusunda da yardımcı oluyoruz. Mevcut kebap restorantını bizim konsepte göre düzenlemek isteyenlere dekorasyon ve eğitim vererek, her konuda yardımcı oluyoruz. Kaliteli fast-food servisi ile işini geliştirmek isteyenler bizimle temas kurabilirler” diye sözlerini tamamladı.

Supreme Doner Kebab hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için +447943175160 numaralı telefondan veya, [email protected] e-mail adresinden Fevzi Güngör ile doğrudan temas kurulabilecek.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2021, 01:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner25