Başkonsolos Atahan’dan Londra'daki Türk Firmalarına Ziyaret

Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan, Londra merkezli Türk gıda firmalarına ziyaret gerçekleştirdi.

Başkonsolos Atahan’dan Londra'daki Türk Firmalarına Ziyaret

MUSTAFA KÖKER

LONDRA - Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan, Londra’daki gıda toptan firmaları Gima ve Gama’yı ziyaret etti.

Başkonsolos Atahan hafta içinde, Türkiye’nin farklı ürünlerini İngiltere ve Avrupa ülkelerine taşıyan, İngiltere’deki köklü gıda toptan firmalarına gerçekleştirdiği ziyarette, şirket yöneticilerinden faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Başkonsolos Atahan, Gima ve Gama’yı ziyaretleri sonrası Eurobusinesslife’e yaptığı kısa değerlendirmede, her iki firmanın Birleşik Krallık’ın büyük gıda toptancıları arasında yer aldığını belirterek, özellikle salgın döneminde istihdama önemli katkıda bulunduklarını kaydetti.

Başkonsolos Atahan, Gima ve Gama’nın Birleşik Krallık ekonomisine önemli katkı sağladığının altını çizerek, “bu firmaların piyasaya sürdüğü yüzlerce Türk ürünüyle ülkemizin Birleşik Krallık’ta tanıtımına da katkıda bulunuyor. Nitekim her iki işletmenin ürünlerini Birleşik Krallık’ta en seçkin market zincirlerince tedarik edilebilmekte” diye konuştu.

GİMA’NIN DEPOLARINI DA GEZDİ

Başkonsolos Bekir Utku Atahan, Gima UK Limited’in Barking’deki merkezine yaptığı ziyarette, firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Keleş ile sohbet etti ve bilgi aldı.

Vehbi Keleş, Başkonsolos Atahan’ın ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirterek, Gima’nın kuruluşundan bugüne gelişmesi ve mevcut durumu hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Atahan, Gima’nın deposunu de gezerek ürünler hakkında bilgi edinirken, firmanın yapımı süren yeni ek binasını da ziyaret etti.

GAMA’YI ZİYARET

Başkonsolos Atahan, Gama’nın Enfield’deki merkezine yaptığı ziyarette de firmanın üst düzey yöneticileri Ali Sancak ve Erhan Sancak’tan bilgi aldı. Samimi ortamda geçen görüşme sonrası Gama’nın lokum ve meze üretim birimlerini de gezen Atahan, Gama yöneticilerine çalışmalarından dolayı memnuniyetini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 02:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20