Londra’da ev sahibi olmak için ne kadar kazanmak gerekiyor

Zoopla’ya göre Barking ve Dagenham’de ev sahibi olmak için yıllık kazancın en az 66 bin 500 olması gerekiyor. Londra’da ise ilk defa ev sahibi olacakların ev almak için ödedik¬leri ortalama fiyat Croydon’da 395 bin Sterlin’den başlıyor.

Londra’da ev sahibi olmak için ne kadar kazanmak gerekiyor

LONDRA - Online emlak şirketi Zoopla’nın yaptığı araştırmaya göre İngiltere’de ilk defa ev sahibi olmak isteyenlerin ödediği fiyat ortalama 220 bin Sterlin.

Londra’da ise ilk defa ev sahibi olacakların ev almak için ödedik­leri ortalama fiyat Croydon’da 395 bin Sterlin’den başlıyor.

Diğer yandan Brexit belirsiz­liği dolayısıyla emlak fiyatlarında yaşanan durgunlukla birlikte ilk defa ev sahibi olanların sayısı arttı.

Zoopla’ya göre Barking ve Dagenham’de ev sahibi olmak için yıllık kazancın en az 66 bin 500 olması gerekiyor.

Enfield’da bir ev sahibi olmak için yıllık kazancın ortalama 102 bin Sterlin olması gerekirken ilk defa ev sahibi olmak isteyenlerin konut için ödedikleri ortalama fi­yat 460 bin Sterlin.

Emlak şirketine göre , Haringey’de ev sahibi olmak için yıllık kazancın ortalama 139 bin Sterlin olması gerekirken bu il­çede de ilk defa ev sahibi olacak­ların ortalama ödedikleri emlak fiyatı 625 bin Sterlin dolayında.

Kensington ve Chelsea ilçe­sinde ev sahibi olmak neredeyse imkansız gibi. Zoopla’ya göre, bu ilçede bir konut satın almak için yıllık gelirin 294 bin 500 Sterlin olması beklenirken ilk defa ev sahibi olacaklar için ortalama konut fiyatı bir milyon 325 bin Sterlin

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20