İngiltere İnşaat Sektörüne Türkiye Tuğlası Hızlı Girdi

Tuğla ülkesi olarak bilinen Birleşik Krallık’ta son yıllarda artan ev üretimi, inşaat sektöründe Türkiye markalarını daha görünür hale getirdi. KNT Group, Işıklar Holding ortaklığında, İngiltere pazarına ‘Terra Bricks’ tuğlasıyla hızlı bir giriş yaptı.

İngiltere İnşaat Sektörüne Türkiye Tuğlası Hızlı Girdi

Birleşik Krallık’ta son yıllarda artan ev üretimi, inşaat sektöründe Türkiye markalarını daha görünür hale getirdi. KNT Group, Işıklar Holding ortaklığında, İngiltere pazarına ‘Terra Brickstuğlasıyla hızlı bir giriş yaptı.

Hükümetin ilk ev almak isteyenlere yönelik yaptığı özel destek paketlerinin de katkısıyla inşaat sektöründe artan ivme, beraberinde ülke genelinde tuğla ve dış cephe kaplama ürün kullanımını da artırdı.

Birleşik Krallık genelinde sadece 2017 yılında 2.4 trilyon tuğla tüketiminin olması, tuğla ithalatını da artırınca, bu ülkede faaliyet gösteren KNT Group, Işıklar Holding ortaklığında Işıklar Tuğla tarafından İngiltere pazarına yönelik ‘Terra Brick’ markası altında üretilen Türkiye tuğlası ve dış kaplama malzemeleri kısa sürede önemli bir pazar elde etti.

TUĞLANIN VATANINA TÜRKİYE TUĞLASI

Terra Bricks Şirketi Genel Müdürü Yunus Göktaş, KNT Group olarak Birleşik Krallık inşaat sektöründe 10 yılı aşkın süredir faaliyet gösterdiklerini hatırlatarak, bu sürede elde edilen tecrübe ve iyi ilişkilerin pazara girmelerin kolaylaştardığını ifade etti.

Tuğla ve inşaat malzemeleri ithalatı ile Türkiye’nin ihracatına önemli katkı sağlayacağına inandığını belirten Göktaş, “Bütün tenkitlere rağmen tuğla sektöründeki cesur girişimimizin çok ciddi bir başarıya ulaşması bizi ayrıca memnun etmektedir. Burada tabiki Türkiye’deki ortağımız Işıklar Holding’in gerek ürün kalitesi gerekse hizmet anlayışıyla yapmış olduğu özverili çalışmanın başarılı olmamızdaki katkısı çok büyüktür. Gerek ürünlerimizin kalitesi, gerekse ürün çeşitliliğinin kaliteli hizmetle birleşmesi sonudu bizim piyasada çok kısa sürede en büyük tuğla üreticileri arasına girmemizi sağlamıştır. Bu başarıyı size rakamlarla ifade etmem gerekirse 2019’un ilk çeyreğinde, 2019 yılı için hedeflediğimiz satışın 4 misline ulaşmış bulunmaktayız. Bu yükselen ivme aynı şekilde devam etmektedir. Bunun sonucu olarak Işıklar Holding’in de çok ciddi yatırımlar yaparak ve personal artırımına girerek bizi desteklemesi bizim buradaki başarımızı hızlı bir şekilde devam ettirecektir. Bu gelişmeler bizi çok memnun etmekle beraber Terra Brick olarak global bir marka olma hedefimize de emin adımlarla ilerliyoruz” şeklinde konuştu.

İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Firma olarak İngiltere iştiraklerinin parlamento binasına yürüme mesafesindeki ofis ve showroom; Degenham Endüstriel bölgesinde ikinci showroom ile Felixtowe bölgesindeki depolama alanıyla sürekli gelişme kaydettiğini hatırlatan Yunus Göktaş, özellikle designerlar ve developerların ilgilerinden memnun olduklarını ifade etti.

KTN Group olarak farklı ürün gruplarında Türkiye’nin ihracatına katkı sağlamayı sürdüreceklerinin altını çizen Göktaş, “Farklıpazarlama kanallarıyla büyümemiz devam edecek. Şirket politikamızın tek amacı küçük dahi olsa ülkemizin inşaat alanındaki tanınırlığına ve ihracatına katkıda bulunmaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20