İngiliz Markası Goodness Foods, Aytaç Organik Bünyesinde

İngiltere gıda sektöründeki önemli firmalardan Aytac Foods, iki yıl önce kurduğu Organik birimi bünyesine yaklaşık 40 yıl geçmişi olan İngiliz Goodness Foods markasını da katarak organik pazarında devler liginin oyuncuları arasında yerini aldı.

İngiliz Markası Goodness Foods, Aytaç Organik Bünyesinde

MUSTAFA KÖKER

LONDRA

İngiltere gıda sektöründe önemli bir pazarı elinde tutan Aytac Foods Limited, yaklaşık 36 yıllık bir mazisi olan İngiliz organik markası Goodness Foods’u bünyesine kattı.

Aytac, iki yıl önce kurduğu Organik birimi bünyesine Goodness Foods’u da katarak organik pazarında devler liginin oyuncuları arasında yerini aldı.

İngiltere’de 2000 yılından bu yana faaliyet gösteren firma, dünyada her geçen gün büyüyen “helal gıda” pazarında da söz sahibi markalara sahip.

Londra merkezin yanısıra Orta ve Kuzey İngiltere, İskoçya, Galler ile İrlanda’ya yönelik olarak Manchester şebisiyle Birleşik Krallık’ta büyümesini sürdüren firma, “Ne Yiyorsanız O’sunuz” sloganıyla, doğal ve organik gıda pazarında büyümeyi hedefliyor.

KİLİSE KURDU, AYTAC’A NASİP OLDU

Bir Kilise kuruluşu olarak bilinen Goodness Foods, iki yıl önce özelleşerek İspanyol ve Hollanda ortaklığında bir yatırımcı firmaya geçmişti. Özel sektör döneminde krize giren firma, geçen yıl hizmetini durdurmak zorunda kalmıştı. Kriz sürecinde firmanın isim ve bazı ürünlerini satın alan Aytac Foods Limited, İngiltere’de bilinen bir marka ile organik gıdada daha da büyüdü.

DOĞAL GIDANIN İNSAN HAYATINDA ÖNEMİ ARTTI

Aytac Food Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ercan, sağlıklı beslenmenin insan hayatına öneminin her geçen gün daha arttığına işaret ederek, bu süreçte Goodness Foods ve organik pazara girmelerinin kaçınılmaz olduğunu kaydetti.

Türkiye başta olmak üzere, Dünyanın birçok farklı coğrafyasından temin edilen organik ürünlerle ‘Odganik’ biriminin oluşturulduğunu, ayrıca bir İngiliz markası olan Goodness Foods’un da eklenmesiyle, sektörde daha fazla söz sahibi olacaklarını belirten Ercan, şu an 2000’e yakın organik ürün çeşidiyle hizmet verdiklerini ifade etti.

TOPLUMU BİLİNÇLENDİREREK VE GIDA HİZMETİ SUNMAK

Recep Ercan, organik pazara sadece ticari kaygılarla girmediklerinin altını çizerek, “Bunu yaparken yaklaşık 20 yıllık bir geçmişi olan Aytac’ın misyonu şuydu: ‘Ne Yiyorsanız O’sunuz’ sloganı ile yola çıkmıştık. İnsan beden ve ruhu yedikleriyle besleniyor, şekilleniyor. Değişen günümüz dünyasında sektörün, özellikle doğal gıdanın insan hayatında ne kadar önemli hale geldiğini gördük. Hem toplumu bilinçlendirmek hem topluma bir hizmet olarak katkımız olması için doğal gıda çalışmalarımızı başlattık. İnsanın hayata bakış açısı, yediği ürünlerle şekilleniyor. Sağlıklı yaşaması doğrudan yediklerinden etkileniyor. Kimi ürünler uzun sürede etkili olduğu için insanlar bazen bilmedikleri ürünleri alarak, kendi bünyesine zarar verebiliyor.

İnsanın ve gıdanın genetiğinin değiştirildiği bir dünyada bu alanın boş bırakmamız düşünülemezdi. İmkanlarımız nisbetinde Avrupa’da böyle bir çalışmayı biz gerçekleştirmiş oluyoruz.

Goodness Food’un bu alanda öncelikli olarak yapacakları, ülkemiz başta olmak üzere, dünyanın bir çok coğrafyasından temin ederek, en uygun fiyatlarla müşterilere sunmak.

Bunu yaparken toplumu ve sektörü bilinçlendirerek insanların sağlıklı beslenmesinin önemini; hem kendimiz hem de topluma bu alanda bir hizmet sunabilmek” şeklinde konuştu.

HEM ONLINE SATIŞ HEM DE CASH & CARRY SERVİSİ

Tüketicilerin daha fazla organik ürün tüketmesi için her türlü satış sistemine ağırlık verdiklerini hatırlatan Ercan, halen Aytac’ın Leyton’daki merkez deposunda, Cash & Carry olarak müşteriye doğrudan satışların devam ettiğini, ayrıca Mayıs ayından itibaren de ‘googdnessdirect’ internet satışları ile online alış-veriş servisi sağlanacağını vurguladı.

2019’UN İKİNCİ YARISI ‘ORGANİK BESLENME YILI’ OLACAK

Bu yıl, Aytac’ın yeniden yapılanmasını tamamlayacağını, Londra merkezin ardından Manchester şubesinin de organik satışları artıracağının altını çizen Recep Ercan sözlerini şöyle tamamladı:

“Kısa vadede, katılacağımız etkinlikler ve sosyal medya medya platformları tanıtımlarıyla, bizim için 2019 ‘Organik Beslenme Yılı’ olacak. Her yediğimizi gıda zannetmeyelim. İçeriğini iyi okumadan gıda almayalım. Aç kalma pahasına da olsa sağlıklı ve organik beslenelim gibi sloganlarla bizim insanlarımıza yönelik olarak da tanıtım çalışmalara ağırlık vereceğiz. Goodness Food, Londra’da Aytaç’ın merkez deposu karşısında yaklaşık bin metrekarelik bir depoda faaliyetini sürdürüyor. Haftanın 6 günü açık olup, doğrudan cash & carry olarak alışveriş yapılabilir.”

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20