Türk İşadamı Mehmet Mimoğlu, İngiliz Futbol Kulübü Yönetiminde

İngiltere’nin üniversitesiyle ünlü Cambridge kentinin 110 yıllık futbol kulübü Cambridge City’nin Altyapı Başkanlığına Türk işadamı Mehmet Mimoğlu getirildi.

Türk İşadamı Mehmet Mimoğlu, İngiliz Futbol Kulübü Yönetiminde

MUSTAFA KÖKER

LONDRA

İngiltere’nin üniversitesiyle ünlü Cambridge kentinin 110 yıllık futbol kulübü Cambridge City’nin Altyapı Başkanlığına Türk işadamı Mehmet Mimoğlu getirildi.

Finans Danışmanlığı ve Sigorta sektöründe faaliyet gösteren işadamı Mehmet Mimoğlu, dört yıl önce yerleştiği Cambridge bölgesinde geçen dönem muhasipliğini yaptığı kulüp yönetimi tarafından yapılan teklifi kabul ederek göreve başladı.

Uzun yıllar İngiltere Türk Futbol Federasyonu’nun farklı sorumluluklar üstlenen Mehmet Mimoğlu, EuroBusinessLife'a’a yaptığı açıklamada, birikimlerini yeni kulübünde sürdüreceğini bildirdi.

BU YIL 110 YILINI KUTLUYOR

Mehmet Mimoğlu’nun verdiği bilgiye göre, Cambridge City Futbol Kulübü bu yıl kuruluşunun 110. Yılını kutluyor.

Halen yarı profesyonel statüde olan ve İngiltere 6. Lig seviyesindeki kulüp, inşaatı devam etmekte olan modern stadı ile üst ligleri hedefliyor.

Son beş sezondan bu yana aktif bir Rezerv takımı ve U12 – U18 arası yaş grubunda 9 takımı olan Kulübün Alt Yapısı 9 kişilik kadro tarafından yönetiliyor. A takımına oyuncu yetiştirmeyi amaç edinen Alt Yapı, son 5 senede West Ham ve Norwich City’nin alt yapısına geçmiş birçok oyuncu yetiştirdi.

“GÖREVİ HEYECANLA KABUL ETTİM”

Mehmet Mimoğlu, kulüpte çok uzun geçmişi olmamasına rağmen geçmiş birikim ve tecrübelerinden dolayı bu göreve sıcak baktığını belirterek, “Yapılan teklifi de büyük bir heyecan ile Kabul ettim.. Uzun yıllardır severek ve daha çok Türkçe Konuşan toplumumuz bünyesinde yaptığım Futbol Çalışmalarının Cambridge City bünyesinde kendimi kabul ettirmem ile sonuçlanmasından büyük sevinç duyuyorum. Verilen bu görev bir anlamda doğru zamanda doğru yerde bulunma şansı ile de alakalı ama Kulüp genel yönetimi değerlendirildiğinde yaşım diğer yöneticilere göre genç. Hem bu sebep ile, hem Klübün de hedefleri üst liglere olması sebebi ile kendi adıma Futbol yöneticilik hayatımda yeni ve heyecan dolu bir yolculuğun başında olduğumun farkındayım.. Aldığım göreve dört elle sarılarak Cambridge City’nin üst liglere yükselme projelerinde etkili olmaya çalışacağım. Cambridge Türkçe konuşan topluma çok uzak olmayan bir şehir. Toplumumuz içerisinde yetenekli gençlerimizi Cambridge City bünyesinde olması veya calismalarimda edineceğim bağlantılar ile daha üst seviyelere olması için oluşacak her fırsatta gençlerimizin destekçisi olacağım” diye konuştu.

(*) Mehmet Mimoğlu, “Coversure Insurance Services (Cambridge)” firmasının direktörlüğünü yürütüyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20