İş Adamı Nuri Bulgurcu’ya ‘Örnek Kıdemli Vatandaş' Ödülü

Hayatını kırk yılı aşkın süredir İngiltere'de devam ettiren iş adamı Nuri Bulgurcu, Ankara merkezli Yaşlılık Konseyi Derneği - TÜRYAK tarafından 2018 “Örnek Kıdemli Vatandaş” olarak seç̧ildi.

İş Adamı Nuri Bulgurcu’ya ‘Örnek Kıdemli Vatandaş' Ödülü

Hayatını kırk yılı aşkın süredir İngiltere'de devam ettiren iş adamı Nuri Bulgurcu, Ankara merkezli Yaşlılık Konseyi Derneği - TÜRYAK tarafından 2018 “Örnek Kıdemli Vatandaş” olarak seçildi.

Merkezi Ankara'da bulunan Dernek tarafından “TÜRYAK 2018 Örnek Kıdemli Vatandaş Kongresi” adı altında, 27-29 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul Maslak Hilton Oteli'ndeki etkinlik toplam 13 ülkeden katılımla gerçekleşti. Örnek Kıdemli Vatandaşlar, Dışişleri Bakanlığı ile eşgüdüm halinde Almanya, ABD, Avusturya, Avustralya, Belçika, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada ve Norveç’ten seçildi.

Her yıl Örnek Kıdemli Vatandaş seçimi yapan TÜRYAK, nesiller arası dayanışmayı arttırmayı amaçlıyor. 60 yaş üzerinde ve meslek hayatında örnek kişilik sergileyen başarılı ve örnek kıdemli vatandaşa ödülleri takdim edilirken, ödül sahiplerini büyükşehir belediyeleri, sivil toplum örgütleri ve T.C Dışişleri Bakanlığı’nın katkılarıyla seçiliyor.

Ankara Merkezli 2003 yılından bu yana yaşlılık haklarının savunuculuğunu yapan bir sivil toplum örgütü olan Yaşlılık Konseyi Derneği (TÜRYAK) (www.turyak.org) tarafından meslek hayatlarındaki üstün başarıları, sosyal konulardaki duyarlılıkları, toplumun takdir ve sevgisini kazanmış örnek kişilikleri ve yaşama olan bağlılıkları dikkate alınarak her yıl Örnek Kıdemli Vatandaş seçimi yapılarak ödül törenleri düzenlemekte.

TÜRYAK tarafından, yurtdışındaki kıdemli vatandaşların katılımlarıyla İstanbul’da düzenlenen “TÜRYAK Örnek Kıdemli Vatandaş Ödül Töreni” etkinliklerinde, dünyanın dört bir yanından Örnek Kıdemli Vatandaşlar biraraya gelerek birbirleriyle tanışma fırsatı buluyor. Yerel, ulusal ve uluslararası basında da ilgi gören sözkonusu etkinlikler “Yaşlı Dostu Toplum” imajının yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da yankı bulmasına yardımcı oluyor.

Nuri Bulgurcu'ya ödül töreninde iş adamları Osman Cinik ile Ali Keskinbıçak (sağda) eşlik etti.

Bu yıl Dernek tarafından “TÜRYAK 2018 Örnek Kıdemli Vatandaş Kongresi” adı altında, 27-29 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul Maslak Hilton Otelinde etkinlik düzenlendi. 13 ülkeden katılımla Örnek Kıdemli Vatandaşların, Dışişleri Bakanlığı ile eşgüdüm halinde Almanya, ABD, Avusturya, Avustralya, Belçika, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada ve Norveç’ten seçildi. Seçilen Örnek Kıdemli Vatandaşların TÜRYAK Ödül Töreni’nde ödülleri verildi.

Aldığı Ödül ile ilgili olarak duygularını dile getiren Nuri Bulgurcu:

"Allah cümlemizden razı olsun sizlerin desteğiniz sayesinde bu mutluluğu yaşıyorum, bu ödülü sizlerin sayesinde aldım bizler hepimiz bir bütünüz bu Ödül hepimize kutlu olsun."

"İngiltere'de bulunan Türk toplumu üyeleri arasında güçlü,güvenilir bağlantılar kurarark bir çok insanımızın iş sahibi olmasına katkıda bulunmuş olmak, Türk ve İngiliz toplumu içerisinde güvenilir bir isim olarak yer almak benim en büyük ödülümdür.

Yapmış olduğum çalışmalarda Toplumumuzun takdir ve sevgisini kazanmış olmak en büyük başarımdır. Öte yandan toplumumuzun bazı sorunlarına çözümler bulmuş olmaktan büyük onur duyuyorum."

"İngiltere'de ülkem adına 40 yıldır bir çok sivil toplum kuruluşlarına katkı sağladım, Londra'da çeşitli sivil toplum kurumlarında çalışmalarda bulundum, bunların başında gelenler, Türk-İngiliz ticaret odası yönetim kurulu üyeliği.

İsviçre Türk hekimler ve sağlık çalışanları birliği üyeliği (Avrupa, Zürih İTSAB) İngiltere'de İnspire eğitim gönüllüleri çalışmalarında katkılarım oldu.

National Hairdressers federation üyesiyim. Halen MÜSİAD İngiltere yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktayım." şeklinde konuştu.


Nuri Bulgurcu Kimdir?

01 Nisan 1947 yılında Yalvaç'ta Kalabalık bir ailenin üyesi olarak doğdu.

Eğitimini tamamlayamadan aile ekonomisine katkı sağlamak için çalışma hayatına atıldı.

Askerlik görevini tamaladıktan sonra Avrupa'ya çalışmak ve eğitim almak üzere 1969’da İngiltere'ye geldi.

İngiltere'de bir yandan Eğitimini tamamlarken bir yandan hayat mücadelesine devam etti, o dönemlerde İngiltere'de yeni olduğu için, dil bilmediği için çok zorluklar ile hayat mücadelesine devam etti.

Londra'da King's college eğitimini tamamlayıp bir dönem Tekstil sektörüne girdi. Uzun yıllar tekstil imalat işleri yaptı, ardından iş değişikli yaparak Güzellik ve kuaför sektörüne girdi 30 yıldan fazla süredir bu sektörde faaliyetlerine devam ediyor.

2016 yılında kurduğu uluslararası danışmanlık ve yatırım firması olan NB şirketinin de Yönetim Kurulu Başkanı olarak Danışmanlık ve güzellik sektöründe faaliyetlerine

devam ediyor.

İngiltere'de bulunduğu 40 yıldan fazla sürede Türkiye adına bir çok sivil toplum kuruluşlarında çalışmaları ile katkı sağladı.

Londra'da çeşitli sivil toplum kurumlarında çalışmalarda bulundu, bunların başında gelenler, Türk-İngiliz ticaret odası yönetim kurulu üyeliği.

İsviçre Türk hekimler ve sağlık çalışanları birliği üyeliği (Avrupa,Zürih İTSAB) İngiltere'de İnspire eğitim gönüllüleri çalışmalarında katkıları oldu.

National Hairdressers federation üyesi. Halen Müsiad İngiltere yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmakta.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2018, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20