‘Pala Efendi’ Türk Kahvesi İngiltere Pazarına Giriyor

Almanya başta olmak üzere Hollanda, Fransa, İsviçre gibi Avrupa ülkelerinde piyasaya çıkan yeni Türk kahvesi markası Pala Efendi çok yakında İngiltere’de de kahveseverlerin beğenisine sunulacak.

‘Pala Efendi’ Türk Kahvesi  İngiltere Pazarına Giriyor

Yaklaşık bir yıl önce başta Almanya olmak üzere Hollanda, Fransa, İsviçre gibi Avrupa ülkelerinde piyasaya çıkan yeni Türk kahvesi markası Pala Efendi çok yakında İngiltere’de de kahveseverlerin beğenisine sunulacak.

Gaziantep’li işadamları Sıtkı Palabıyık ve Mustafa Palabıyık kardeşlerin sahibi olduğu Pala Efendi kahveleri, İstanbul’da üretiliyor.

Orta, çok kavrulmuş ve damla sakızlı olmak üzere üç çeşitleri bulunuyor. Başlangıç olarak 100g poşet ve 250g poşet ve teneke kutularda sunulan Pala Efendi kahvelerinin ürün ve ambalaj çeşitliliği yakın dönemde daha da genişleyecek.

Yıl sonundan önce salep ve sıcak çikolatanın da Pala Efendi ürünleri arasına katılması bekleniyor.

Markanın İngiltere dağıtımı Aytaç Foods tarafından yapılacak.

Pala Efendi’nin İngiltere ve Amerika satışlarından, aynı zamanda Arzum Okka Türk kahvesi makinalarının İngiltere temsilcisi olan Alp Somyürek sorumlu.

Alp Somyürek, geçtiğimiz hafta İstanbul Tüyap’ta düzenlenen Worldfood fuarındaki standlarında gördükleri ilgiden çok memnun olduklarını söyledi.

Ürünlerinin yakında başta Suudi Arabistan ve Libya olmak üzere çeşitli ortadoğu ve kuzey Afrika ülkelerinde de piyasaya çıkacağını söyleyen Alp Somyürek, yüzde 100 Arabica kahve çekirdeklerinden üretilen Pala Efendi’nin premium Türk kahvesi segmentinde önemli bir boşluğu dolduracağını ekledi.

Pala Efendi, 30 Eylül’de Washington DC’de kutanacak olan Türk Festivali’nde de yer aldıktan sonra Amerika’da da piyasaya çıkacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 02:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20