‘Hafız Mustafa’nın Dubai’de Yıldızı Parlıyor

Kasım ayı başında ilk yurt dışı şubesini Dubai'de açan 'Hafız Mustafa 1864' kısa sürede bu kente uğrayanların tercih ettiği mekan haline geldi. Lübnan asıllı İsveçli R&B sanatçısı Maher Zain, Hafız Mustafa’ya konuk oldu.

‘Hafız Mustafa’nın Dubai’de Yıldızı Parlıyor

DUBAİ - Türkiye’nin tatlı ve şekerleme ürünlerinde seçkin markası ‘Hafız Mustafa 1864’ yurt dışında Dubai’de açtığ ilk şubesi ünlülerin uğrak yeri oldu.

Geçen yıl Kasım ayı başında, firmanın 155. yılında ‘Mall of Dubai’de hizmet vermeye başlayan ‘Hafız Mustafa 1864’, Dubai’ye gelen ünlü sanatçıların tercih ettiği seçkin mekanı haline geldi.

Geçtiğimiz günlerde bu kente gelen ünlü Lübnan asıllı İsveçli R&B sanatçısı Maher Zain, Hafız Mustafa’ya konuk oldu.

Hafız Mustafa’nın yöneticileri Emre ve Eren Ongurlar tarafından ağırlanan sanatçı, hayranlarına buradan mesaj göndererek gördüğü ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

TÜRK MARKASI OLARAK İLGİ ODAĞI

Dubai’nin sembol ticaret merkezi olan ‘Mall of Dubai’de bu ülke insanları ve turistlere yönelik olarak Türk tatlı ürünleri servisi veren, Türk ürünlerinin yurt dışında tanınmasını sağlayan Hafız Mustafa, birkaç aylık mazisi olmasına rağmen kente gelenlerin de uğmadan geçmediği mekanlar arasında yerini aldı.

Hafız Mustafa YönetimKurulu Başkanı Hacı Avni Ongurlar, Dubai şubesinin büyük ilgi gördüğünü belirterek, insanların memnuniyetlerini sosyal medyada paylaştıklarını kaydetti.

İstanbul’da 10 şube ile hizmet veren firmanın, Dubai mağazası yurtdışında açtığı ilk şubesi.

Uzun tarihi geçmişine rağmen, kendini sürekli yenileyip, geliştirerek yeni konseptlere uyum sağlayan Hafız Mustafa 1864, ürünleriyle, özellikle ortadoğu başta olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarından İstanbul’a yolu düşen turistlerin öncelikle tercih ettiği mekanların ilk sıralarında yer alıyor.

HAFIZ MUSTAFA 1864

Şekerci Hafız Mustafa 1864 yılından bu yana hizmet veriyor. Şekerci dükkanını açan İsmail Hakkı Zade’nin hikayesi Çankırı’dan İstanbul’a gelmesi ile başlıyor. İsmail Hakkı Zade dükkanın bodrumunda dibek taşı ile akide yaparak ticaret hayatına atılıyor. Oğlu ve işletmeye ismini veren Hafız Mustafa ise tatlıcılık ve şekercilikle ilgilenerek babasına destek oluyor. Ayrıca Hafız Mustafa ilk poğaçayı bulan ve imal eden kişi oluyor. Ardından babasından el alan Hafız Mustafa 1926 ile 1938 yılları arasında şekercilik ve tatlıcılık alanında aldığı 11 adet madalya ile Avrupa’da da tanınan bir işletme haline geliyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2020, 22:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mimar Karaca
Mimar Karaca - 4 yıl Önce

Ankara da neden şube yok? Çok Büyük Haksızlık...Dubai yada İstanbul a mı gidelim?

SIRADAKİ HABER

banner20