‘Hafız Mustafa’nın ‘Sütlü Osmanlı Saray Kadayıfı’na Uluslararası Ödül!

Merkezi Brüksel'de bulunan International Taste Institute, Hafız Mustafa’nın 'Sütlü Osmanlı Saray Kadayıfı’nı ‘Super Taste Award’ ile ödüllendirdi...

‘Hafız Mustafa’nın ‘Sütlü Osmanlı Saray Kadayıfı’na Uluslararası Ödül!

EUROBUSINESSLIFE ÖZEL HABER

Merkezi İstanbul'da bulunan ve yurt dışında yeni şubeler açmaya hazırlanan Hafız Mustafa’ya Brüksel’den uluslararası ödül geldi.

Tat değerlendirmesi ve sertifikasyonu alanında dünyada lider kuruluşlardan olan ‘International Taste Institute’, 2019 yılı tüketici gıda ve içecek ürünleri değerlendirme sonuçlarını geçen haziran ayında açıkladı.

Kuruluşundan bu yana 15 binin üzerinde ürün testi gerçekleştiren ve bu yıl 1885 ürünü sertifikalandıran International Taste Institute, Hafız Mustafa’nın 'Sütlü Osmanlı Saray Kadayıfı’ bir yıldız ile ‘Super Taste Award’ın sahibi oldu.

Ödül, Brüksel’de düzenlenen törende, Hafız Mustafa Genel Müdürü Ümit Uzunal ile Kalite ve Gıda Güvenliği Yönetim Sorumlusu Serengül Meral’e takdim edildi.

Kuruluşu tanziman dönemine kadar uzanan, 155 yıllık lezzet ustası Hafız Mustafa, Dünyada toplam 38 ülkeder 470 katılımcının yer aldığı yarışmada aldığı bu uluslararası ödül ile kalitesini taçlandırırken, dünya markası olma yolunda da önemli bir eşiği atladı.

DEĞERLENDİRME VE ÖDÜLLENDİRME SÜRECİ

Ürünler, dünyaca ünlü Şef & Sömeliye derneklerinin üyeleri olan profesyonel tadım uzmanlarından oluşan bir heyet tarafından test edilmekte.

Enstitünün, 200'ün üzerinde jüri üyesinin tat konusundaki uzmanlıkları baz alınarak özenle seçim yapılmakta. Yetenekleri, Şef ve Sömeliye yarışmaları ya da dünyaca ünlü Le Guide Michelin, Gault & Millau gibi kuruluşlar tarafından tanınmakta.

Jüri üyelerini ise dünyaca ünlü El Bulli (İspanya), Ledoyen (Paris), Le Jules Vernes (Paris) gibi Michelin yıldızlı restaurantların baş Şef & Sömeliyelerinden, İtalya, İspanya, Portekiz, Belçika, Hollanda, Macaristan ve daha nice Avrupa ülkelerinden en iyi Şef & Sömeliyelerden oluşmakta. Fransa Cumhurbaşkanı ya da İngiltere Kraliçesi, Elton John gibi ünlü isimlerle çalışmaktalar. Bu tat uzmanları, 20 farklı ülkeden gelmekte, ve her biri bağımsız olarak servis vermekte.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 04:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20