Türk Markası Bodrum, İngiltere'de Sosyal Medyada Viral Oldu

İngiltere’de internetten yapılan alış verişlerde teslimat hırsızlığı artarken, Türk gıda markası Bodrum bugünlerde sosyal medyada viral oldu.

Türk Markası Bodrum, İngiltere'de Sosyal Medyada Viral Oldu

LONDRA - İngiltere’de Amazon’dan PlayStation 5 siparişi veren bir kişi, evine gelen paketi açtığında içinden 5 kiloluk Bodrum marka bulgur çıktığını twitter hesabından paylaşınca sosyal medyada binlerce yorum aldı.

Twitter’da “iamadamsullivan” adıyla, “Amazon’a PlayStation 5 siparişi verdim, bir kişi içindekini değiştirip bulgur koymuş. Umarım şakadır” diye yaptığı paylaşıma, yüzlerce yorum ve espri yapıldı.

Hırsızın paketin içine 5 kiloluk bulgur koymasını da, internet kullanıcıları, “eli açık biriymiş, bir kiloluk bulgur da koyabilirdi” esprilerle paylaştılar.

Bazı twitter kullanıcıları, Bodrum markalı bulgur paketini PlayStation olarak kullanırken yapılan görsellerle Amazon’u şakalarına malzeme yaptı.

Bir twitter kullanıcısı ise, “bulgur sipariş verdim ama paketten PlayStation çıktı” paylaşımı yaptı.

NOEL DÖNEMİ SIK OLUYOR

İnternetten alış veriş hırsızlığı Noel dönemlerinde yaygınlaşıyor. Başkasına ait bilgileri kullanarak ürün sipariş edenler çoğunlukla yüksek ücretli elektronik cihazlar, akıllı telefonlar gibi ürünleri çalıyorlar.

GUARDIAN GAZETESİNE HABER OLDU

Sosyal medyada viral olan Türk bulgur markası, ve internet siparişlerinde yapılan hırsızlıklar gunluk Guardian gazetesinde de haber oldu.

Gazetenin konuyla ilgili haberini haberi, “Hırsızlar, PlayStation 5'in Amazon siparişlerini pirinç ve diğer öğelerle değiştiriyor. Çevrimiçi perakendeci, yeni piyasaya sürülen 450 sterlinlik konsolun teslimat öncesi hırsızlıklarını araştırıyor. Amazon, yepyeni PlayStation 5 konsollarının nakliye sırasında çalındığına dair raporları araştırdığını, çünkü müşterilerin eksik teslimatlardan şikayet ettikleri için elektronik yerine paket pirinç bile verildiğini söyledi.

Tedarik sıkıntısı, yeni oyun konsolunu 450 sterlinlik fiyat etiketinin önerdiğinden daha cazip hale getirdi. Ancak konsolun teslim edilmesini evde bekleyen bazı müşteriler, Perşembe ve Cuma günleri, sipariş ettikleri ürün dışında bir şey bulmak için paketlerini açarak istenmeyen bir sürprizle karşılaştı. Kutular teslim edilmesine rağmen bazı Twitter kullanıcıları bekledikleri konsolu bulamadı. Biri bunun yerine bir torba pirinç, bir diğeri George Forman ızgarası ve biri kedi maması ile değiştirildiğini keşfetti. Diğer müşteriler, hiçbir şey almadıkları halde paketlerinin teslim edildi olarak işaretlendiğinden şikayet ettiler.

Oyun endüstrisindeki bazı önemli isimler de cihazlarını alamadı. Örneğin MTV muhabiri Bex May, beklenen konsoldan ziyade bir hava gemisi teslim edildi.

Amazon, yaptığı açıklamada şikayeleri kabul etti ve olanları araştırdığını söyledi” diye okurlarına duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 04:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20