Türkiye'nin Londra’daki En Köklü Markası Efes Restaurant

Efes Restaurant İngiltere’nin en eski ve köklü restaurant zincirlerinden biri olan markalardan biri olarak bu süreçte hep öne çıktı. Kurucularından Kazım Akkuş’un, farklı etnik toplumlardan oluşan müşterileriyle kurduğu yakın ilişkiler, ‘Efes’le birlikte ‘Kazım Usta’yı da markalaştırdı.

Türkiye'nin Londra’daki En Köklü Markası Efes Restaurant

LONDRA – (EUROBUSINESSLİFE) -Kıta Avrupa’sından ayrı olduğu için yurtdışına açılan girişimcilerin daha geç keşfettiği İngiltere, son yıllarda Türk mutfağının en hızlı gelişen ülkesi haline geldi.

Anadolu’nun farklı bölgelerinden, değişik amaçlarla bu ada ülkesine gelen Türk girişimcilerin, 1970’lerden itibaren başlattığı restorant yolculuğu, günümüzde hemen her kent veya köyde kebap ve benzeri fast food restorantlarla devam ediyor.

Önceleri ‘take-away’ olarak bilinen ve hemen her yerleşim bölgesinde kebaplarıyla yerleşik halka hitabeden Türk restorantları, 2000’li yıllardan itibaren ivme kazanarak kalitesini yükseltip, yeni konsemptleriyle tercih edilen mekanlar haline geldi.

Efes Restaurant İngiltere’nin en eski ve köklü restaurant zincirlerinden biri olan markalardan biri olarak bu süreçte hep öne çıktı.

Uzun yıllar başkent Londra merkezinde iki ayrı şubesiyle Türk mutfağının meze ve et ürünlerinde rakipsiz olan Efes Restaurantlar, son yıllarda kendini yenileyerek, farklı bölgelerinde yeni şubeleriyle çok kültürlü Londra’nın aranan mekanları arasında ilk sıralarında yerini aldı.

Kurucularından Kazım Akkuş’un, farklı etnik toplumlardan oluşan müşterileriyle kurduğu yakın ilişkiler, ‘Efes’le birlikte ‘Kazım Usta’yı da markalaştırdı.

İçten ve samimi dostluk ilişkileri sayesinde yolu bu dünya kentine düşenler sadece Efes’in kebapları için değil, ‘Kazım Usta’yı görmek için de mekanlarının müdavimleri arasında yer aldı.

Diplomatlar, sanatçılar, gazeteciler, ünlü televizyoncular, İngiliz ve farklı ülke yöneticisi siyasetçilerin de aralarında yer aldığı Efes müdavimi kitlelerin Londra ile birlikte ilk hatırladığı isimlerden biri Kazım Akkuş, yani ‘Kazım Usta’ oldu.

Aynı çatıyı meydana getiren ‘Efes’ ve ‘Kazım Usta’ ikilisi, dünyanın farklı lezzet mozayiğini meydana getiren Londra’nın önde gelen bir ‘Markası’ artık.

Son yıllarda Londra’nın farklı bölgelerinde açılan ve açılması beklenen Efes zincir restaurantları gıda sektöründe kendi çıtasını yükseltirken, ‘Kazım Usta’ markasının yanında İbrahim Uzun ismi ile de bütünleşti.

Cumhurbaşkanları, başbakanlar, siyasetin ve diplomasinin farklı simaları Efes’e uğramadan geçmiyor.

Kazım Akkuş ve İbrahim Uzun ikilisi ise bu ilgiye, Efes’in markasını parlatarak, yeni şubelerle zirve yarışını sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 04:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
FATMA YILDIRIM     BOLU
FATMA YILDIRIM BOLU - 4 yıl Önce

GURUR DURDUM BOLULU HEMSERIMLE YOLU ACIK OLSUN BOLUDAN SELAM OLSUN

Husmen  akkus  husmen  gil  ailesi
Husmen akkus husmen gil ailesi - 4 yıl Önce

Ne mutlu boyle analaraboyle evlat yetistimis turkiyeyikururlandiriyor tesekkurler kazim ustaya kururduyuyorjz senden amcacigim bolu akkus ailesi husmen gilailesi

Husmen  akkus  husmen  gil  ailesi
Husmen akkus husmen gil ailesi - 4 yıl Önce

Tesekkurler kazim usta turkiyeninkururu

SIRADAKİ HABER

banner20