İngiltere'nin en hızlı büyüyen seyahat şirketi: HalalBooking

İngiltere merkezli , HalalBooking, 2019'un ilk çeyreğine ilişkin sonuçlarına göre en hızlı büyüyen İngiltere seyahat şirketi olarak ilk 100'e girdi.

İngiltere'nin en hızlı büyüyen seyahat şirketi: HalalBooking

LONDRA - HalalBooking, prestijli Sunday Times, Virgin Atlantic Fast Track 100'de en hızlı büyüyen İngiltere seyahat şirketi olarak sıralamaya girdi.

HalalBooking, 2019'un ilk çeyreğine ilişkin sonuçlarına göre en hızlı büyüyen İngiltere seyahat şirketi olarak ilk 100'e girdi. 75 binden fazla misafirin otel ve villa konaklaması seçmek için benzersiz helal özellikli arama özelliklerini kullanarak internet sitesinden rezervasyon yaptırdığı HalalBooking, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 46 oranında artış gösterdi.

SEYAHAT SEKTÖRÜNDE EN HIZLI YÜKSELEN ŞİRKET

HalalBooking CEO'su Elnur Seyidli, açıklamasında “Bu sonuçlara göre, yıl sonuna kadar rezervasyonlarda 30 milyon dolara ulaşacağımıza inanıyoruz. HalalBooking olarak 33. sırada bulunduğumuz Sunday Times Virgin Atlantic Fast Track 100'de bu sene de yer aldığımızı öğrenmekten de ayrıca büyük mutluluk duyuyoruz. Bu, seyahat sektöründe en hızlı yükselen satış oranlarına sahip şirket olduğumuzun bir göstergesidir.” dedi.

HalalBooking Satış ve Pazarlama Grubu Başkanı Ufuk Seçgin ise şunları ekledi:

"Thomas Cook iflasının etkilerinin devam ettiği ve Brexit belirsizliğinin sürdüğü İngiltere ve üçüncü çeyrekte küçülme endişeleri duyan Almanya gibi kilit piyasalardaki zorlu ticaret koşullarına rağmen bu sonuçları elde ettik. Rezervasyon hacmimizi şu ana kadar %46 oranında arttırmış olmamız büyük pazar potansiyeli olduğunu gösteriyor. Ayrıca, müşterilerimizin benzersiz helal özellikli arama fonksiyonlarımıza kattığımız değerleri takdir ettiklerini de gösteriyor. Tekrar rezervasyon yapmak için bizi tercih eden müşterilerimizin sayısı her geçen gün artıyor ve 3 seviyeden oluşan HB Loyalty Club da müşterilerimiz arasında oldukça popüler hale geliyor."

189 MİLYAR DOLAR HELAL SEYAHAT HARCAMASI YAPILDI

Dünya çapında helal ekonominin gücünü vurgulayan DinarStandard'ın Küresel İslami Ekonomi Raporu 2019/2020'ye göre ‘Müslümanların 2018 yılında, inançtan ilham alan ihtiyaçlardan yola çıkan gıda, ilaç ve yaşam tarzı sektörlerine 2.2 trilyon dolar harcadıkları’ tahmin ediliyor. Rapora göre, 2018'de 189 milyar dolar helal özellikli seyahat harcaması yapılmış ve yıllık %6.8 oranında bir artışla küresel seyahat harcamalarının %12'sini oluşturmuştur. Bunun 2024 yılında 274 milyar dolara ulaşacağı öngörülüyor.

HalalBooking’in Operasyon Direktörü Enver Cebi, ürün çeşitliliğinin bu sektörde kilit bir büyüme faktörü olduğunu vurgularken “Helal özellikli tatil köyü arayanlar için hala en önemli tatil noktamız Türkiye olmasına rağmen, Fas’a olan talep 2019 yılında önemli bir artış gösterdi. Helal özellikler sundukları olanaklarını geliştirmeleri için Fas'ta bulunan oteller ile yakın bir şekilde çalıştık ve Marakeş ve Agadir gibi şehirler misafirlerimiz tarafından en çok tercih edilen yerler arasında yerini aldı. Ayrıca, İspanya, Bosna, Londra ve Paris gibi Avrupa destinasyonlarımızın da sayısını artırdık, Endonezya, Malezya ve Tayland gibi uzak mesafede bulunan tatil yerlerimizde seçeneklerimizi çoğalttık ve Maldivler, Mauritius ve Seyşeller gibi yeni egzotik destinasyonları da müşterilerimize sunmaya başladık. Genel olarak, tatil köylerinin yanı sıra, şehir, kayak ve spa otelleri de dahil olmak üzere çok sayıda konaklama imkanları sunmak için seçeneklerimizi artırdık. ” dedi.

HALALBOOKING NEDİR?

HalalBooking, helal özellikli otel ve villa konaklamasında lider, uluslararası arama ve rezervasyon sitesidir. Helal gıda, alkolsüz ortamlar ve kadınlara özel ve aile yüzme havuzları, spa merkezleri ile plajlar gibi helal ihtiyaçlara göre filtrelenebilen HalalBooking internet sitesinde dünya genelinde 35'ten fazla ülkede 1500'ün üzerinde tesis seçeneği sunuyor.

Türkiye'nin birçok lider helal özellikli tatil köylerinin tek temsilcisi olan HalalBooking, 100'den fazla ülkede 100 binden fazla müşteriye sahip ve müşterilerinin çoğunluğunu İngiltere, Almanya, Fransa, Belçika ve Hollanda gibi Avrupa ülkeleri oluşturuyor.

Detaylı bilgi veya rezervasyon için firmaya bu linkten ulaşılabilir; www.halalbooking.com

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20