Avrupalı Türk Markalar Birliği: Gıda Sıkıntısı Sözkonusu Değil

Avrupalı Türk Markalar Birliği Başkan Yardımcısı Vehbi Keleş, koronavirüs salgını nedeniyle marketlerde bazı gıda ürünlerinin toplu satın alınmasını gerektirecek bir durumun sözkonusu olmadığını bildirdi.

Avrupalı Türk Markalar Birliği: Gıda Sıkıntısı Sözkonusu Değil

LONDRA - Merkezi Londra’da bulunan Avrupalı Türk Markalar Birliği’nden yapılan açıklamada, Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle İngiltere’de gıda stoku kaynaklı bir sıkıntı yaşanmayacağı belirtildi.

ATMB Başkan Yardımcısı Vehbi Keleş, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyada birçok ülkeyi etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle İngiltere’de vatandaşların gıda stoku yaptıklarını ifade etti.

Vaka sayısının artması üzerine İngiltere’de temel gıda maddelerinin, beklenenin çok üzerinde tüketildiğine dikkat çeken Keleş, “raflar süratli şekilde boşalıyor, ciddi bir talep var. İnsanların endişeli şekilde temel tüketim maddelerini stoklaması gibi bir durum ile karşı karşıyayız. Ancak şunu belirtelim, İngiltere’de gıda ürün temininde sıkıntı sözkonusu değil. Marketlerin tüm talepleri karşılanıyor” dedi.

TİCARİ YOLLAR AÇIK, ÜRÜN TEDARİĞİNDE SORUN YAŞANMIYOR

Diğer ülkeler gibi İngiltere’de de hükümetin yeni tip koronavirüse karşı bazı önlemler almasının beklendiğine işaret eden Vehbi Keleş, “İngiltere’nin dış dünyaya dönük bütün ticari yolları açık. Ürün tedariğinde de bir sorun yaşanmıyor. Şu anda insanların stok yapmasını gerektirecek bir durum sözkonusu değil” diye konuştu.

İngiltere’de tüketicilerin marketlerden temizlik ve hijyen ürünlerinin yanısıra, temel gıda ürünlerine yönelmesi üzerine kendisinin de yöneticisi olduğu gıda tedarikçisi firmaların talep patlaması yaşadığını belirten Keleş sözlerini şöyle tamamladı:

“Çok ciddi bir taleple karşılaşıyoruz. Temel gıda ürünlerinde son günlerde büyük bir talep artışı var. Biz yöneticisi olduğumuz gıda şirketi ve diğer benzeri firmalar olarak bütün bu talepleri karşılayabiliyoruz. Ürün temininde bir sorun yaşanmıyor.”

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 02:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER