Turkish Food Centre –TFC, 40. Yaşını Londra’da Kutladı

İngiltere’nin başkenti Londra’da faaliyetg österen Turkish Food Centre – TFC, kuruluşunun 40 yılını Londra Park Lane Hilton’da düzenlenen baloile kutladı.

Turkish Food Centre –TFC, 40. Yaşını Londra’da Kutladı

Turkish Food Centre (TFC) grubu, 40’ıncı yılına Park Lane Hilton Oteli’nde düzenlenen geceyle girdi.

Londra’da 1979 yılında gıda toptancısı olarak kurulan, şu anda 20 şube ile holdingleşen TFC, yıllık cirosu 150 milyon sterlini aşan, 600’e yakın personeliyle dev bir kurum haline geldi.

TFC’in Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Uçar, gecede tüm emeği geçen, kendilerine güvenen kurum ve firmalara teşekkür ederek, “Topraklarımızın lezzetini gurbette var etmek ve hasretimizi bir nebze hafifletmek beni herşeyden çok mutlu etti. Firmamızın önüzdeki yıllarda hedefi 500 milyon sterlin ciro” dedi.

Sayıları 400’ü aşkın katılımın olduğu gece sonunda, Hüseyin Uçar’a, Fenerbahçe bayrağı ve plaket hediye edildi. Küçük bir gıda toptancılığıyla başlayan ve 40 yılda 20 şubesi, 600 personeli, 150 milyon sterlinlik cirosu ile holdingleşen bir kurum haline gelen, TFC’nin kurucuları, çalışanları, iş yaptıkları firma ve kurumların temsilcileri biraraya geldi.

Geceye çok sayıda Avrupa ve Türkiye’den iş adamı katıldı Ev sahipliğini TFC’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Uçar, şirketin CEO’su oğlu Can Uçar, kızı ve damadı Şerife ve Deniz Suyur ile aile üyelerinin yaptığı gecede, TFC’nin Dalston’da küçük bir dükkandan bugün dev bir holding haline gelişi anlatıldı.

Gecenin açış konuşmasını yapan Hüseyin Uçar, şirketlerinin büyümesinde direkt katkısı olan yöneticilere, ortaklarına, aile bireylerine, iş ortaklarına, mal alıp sattıklarına teşekkür ederek, büyük çaplı bir buluşmayı gerçekleştirdiklerini söyledi.

AİLE ŞİRKETLERİ 2. NESİLE GEÇEMİYOR

Firmalarının aile şirketi olduğunu, İngiltere’de gayri safi milli hasılanın yüzde 25’ni ve 12.2 milyon insana iş imkanını aile şirketlerinin sağladığını kaydeden Uçar, konuklara hitaben şunları söyledi.
“Dünyada aile şirketlerinin yüzde 70’i ikinci nesle geçemiyor ve ortalama ömürleri 15 yıl oluyor. Firmamızda şu anda üçüncü kuşak aile üyelerimiz işin içine girmiş durumda. Onları bayrağı taşıyacakları günlere hazırlamaya çalışıyoruz. TFC holding şu anda senelik yaklaşık 150 milyon sterlin ciro yapan ve 600 personel çalıştıran bir firma. Firmamızın önümüzdeki 7 ile 10 yıl arasında ciromuzu 500 milyon sterline getirme gibi ciddi bir hedefi var. Biz bu ülkeye göçmen gelen bir aileyiz. Bize yeni bir vatan ve çalışma imkanı, ortamı sağlayan İngiliz devletine de teşekkürlerimizi sunmayı bir borç bilirim. Topraklarımızın lezzetini gurbette var etmek ve hasretimizi bir nebze hafifletmek beni herşeyden çok mutlu etti.TFC HEM GIDA HEM DE EMLAK SEKTÖRÜNDE


TFC bugün marketçilik ve toptan gıda dağıtım sektörlerinde İngiltere’de bir çok firmanın kurulmasında bir okul, örnek alınan bir firma olmuştur. Hem İngiltere, hem de Türkiye ekonomisine yıllardır katkı sağlamış ve sağlamaya devam edecektir. TFC sizlerle var oldu , sizlerle büyüdü. Daha güzel günleri yine hep birlikte görebilmek umuduyla sağolun, varolun.”


Kahramanmaraşlı 7 çocuk, 8 torunu sahibi Hüseyin Uçar, TFC’nin gıda toptancılığı ve emlak sektöründeki iş dallarının büyümesini hedeflediklerini de sözlerine ekledi.


Sunuculuğunu Ayşegül Bıçkıcı ve Necati Tosun’un yaptığı, Olcay Bayır, Melis Bilen'in müzikleriyle renk kattığı gecede, TFC Holding’in CEO’su Can Uçar da katılanlara teşekkür ettiği konuşmasında, şirketlerinin büyümesinden örnekler gösterdi.


Hilton Otelinin balo salonunda, Perry’s şirketinin organize ettiği gecede, CEO Can Uçar tarafından TFC’de 20 yılı çalışanlar ile kurucusu Hüseyin Uçar’a başarı plaketleri verildi. TFC’de 20 yıl ardından ödül alanların listesi ise şöyle: Cemal Arabi, Ömür Satık, Ali Vural, İbrahim Boztaş, Metin Gülbeyaz, Hüseyin Gül ve Hurşit Argın.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 15:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
KAmil
KAmil - 4 yıl Önce

Uçar

SIRADAKİ HABER

banner20