‘Queen Doğal Balı’ İngiltere pazarında

Ordu Arıcık Enstitüsü ve Balmer bünyesinde, Anadolu’nun zengin çiçek özlerinden üretilen ‘Queen Doğal Balı’ İngiltere’de online ve market raflarında.

‘Queen Doğal Balı’ İngiltere pazarında

Dünya’nın en fazla çiçek çeşidine sahip olan Anadolu’nun yüksek dağlarındaki çiçeklerden üretilen Queen Doğal Balı Birleşik Krallık pazarında tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Türkiye’de arıcılık biliminin merkezi olarak kabul edilen, Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü bünyesinde Avrupa Birliği ile ortak proje olarak kurulan BALMER Karadeniz Arı Ürünleri Merkezi’nde üretilen Queen Doğal Balı, petek ve süzme olarak market raflarında yerini aldı.

Yüksek teknolojiye sahip labaratuarlarda yapılan analizler sonrası, katkısız ve kalıntısız olarak tüketime hazır hale getirilen balın, Birleşik Krallık pazarına ihracatı Tüma Gıda tarafından gerçekleştiriliyor. Dağıtımını Aytac Gıda’nın yaptığı Queen Doğal Balı, her bütçeye uygun fiyatıyla da tercih ediliyor.

Muş ve Erzurum’un yüksek dağlarındaki en kaliteli çiçeklerin yanısıra, Anadolu’nun farklı bölgelerinden el değemeden ve hiç bir kimyasal katkı maddesi eklenmeden, “Arım Balım Peteğim- Devlet Millet El Ele” projesi kapsamında Avrupa standartlarında üretilen Queen Doğal Balı, marketlerde farklı boyutlardaki paketleriyle temin edinilebiliyor.

Türkiye’deki bal üretiminin yüzde 40’ını gerçekleştiren Ordu’ya bağlı 3500 arıcının üye olduğu kooparatif ve arıcılık enstitüsü bünyesinde paketlenerek, dünyanın dört bir yanına ulaştırılıyor.

YÜKSEK STANDART BAL TERCİH EDENLER İÇİN

Kutsal kitaplarda, Antik Çin, Antik Hindistan, Antik Mısır, Antik Roma ve Antik Yunanistan’da bulunan tarihi kalıntılarda belirtildiği üzere mucizevi şifa kaynağı olan bal, insanların sağlıklı beslenmesinde her dönemde özel yere sahip.

Denetimden uzak, kontrolsüz, sertifikasız ürünler enedeniyle çoğu zaman istismar edilen bu şifa kaynağı ürün artık, Devlet-Millet işbirliği ve Avrupa Birliği fonları ile kayıt aldına alınarak sağlıklı şekilde sofralarda yerini alıyor.

ONLINE SİPARİŞ VERİLEBİLİR

Yüzde 100 doğal olarak üretilmiş olan Queen Karakovan Doğal Balı tercih edenler ‘Turkish Market’in, internet adresinden, İngiltere, İrlanda, İskoçya ve Kuzey İrlanda’nın yanısıra, Avrupa ülkelerinden online sipariş verebilirler.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2021, 03:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20