Finans Dünyası, Turkish Bank'ın Londra Davetinde Buluştu

Türkiye, Kuzey Kıbrıs, İngiltere ve Almanya’nın da yer aldığı ve sayıları 150’i aşkın bankacının katıldığı program, Türk Bankası’nın Mayfair Ofisi’nde gerçekleştirildi.

Finans Dünyası, Turkish Bank'ın Londra Davetinde Buluştu

LONDRA - Bankalar ve fintekler Londra’da Turkish Bank UK ev sahipliğinde buluştu. Dünyanın önde gelen finans merkezlerinden biri olan Londra’da, gerçekleşen ve dünyanın en büyük finans organizasyonu sayılan SIBOS toplantısına katılan, Türk ve global finans kuruluşları ile fintekler, Turkish Bank (UK) ev sahipliğinde buluştular.

Türkiye, Kuzey Kıbrıs, İngiltere ve Almanya’nın da yer aldığı ve sayıları 150’i aşkın bankacının katıldığı program, Türk Bankası’nın Mayfair Ofisi’nde  gerçekleştirildi.

Turkish Bank UK, 118 yıllık TurkishBank Grubu’nun bir üyesi olup, İngiltere, Kuzey Kıbrıs ve Türkiye’de 600 çalışanıyla bankacılık hizmeti vermektedir.

Davetliler arasında Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği Ekonomi Müşaviri ve T.C. Merkez Bankası Temsilcisi aynı zamanda Kıbrıs Merkez Bankası Y. K. Üyesi Çiğdem Koğar, Ticaret Müşaviri Ahmet Enes Tekcan, Turkish Bank (UK) CEO’su Steve Bennett, İş Bankası Londra Müdürü Engin Topaloğlu, Genel Müdür Reşat Bilgin, Londra Şubeleri Müdiresi Sibel Uzunay, Turkish Bank Kıbrıs Genel Müdürü Erhan Raif, Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Emre Kunduracı ve Turkish Bank (UK) Y.K. Üyesi Mustafa Kemal Şahin’de yer aldı.

YOĞUN KATILIM

Yönetim Kurulu başkanlığını Hakan Börteçene’nin yaptığı Türk Bankası, Kuzey Kıbrıs’ta 18, Türkiye’de 12 ve İngiltere’de 7 adet şubesiyle müşterilerine hizmet veriyor.

Türk Bankası’nın veliahtları Kurt Börteçene ve Bars Börteçene’de, Grup Ofis Yöneticiliği yapıyorlar.

Etkinlik bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Börteçene, şunları söyledi:

“Bu akşamki davet  Londra’da ilk kez düzenlenen bankacılık toplantısı olan ‘Sibos’   nedeniyle şehrimizi ziyarete gelen Türk bankaları ve fintekleriyle (finansal teknoloji), Türkiye’de iş yapma arzusunda olan uluslararası bankaları ve fintekleri bir araya getirme amacı taşıyordu. Çok başarılı bir akşam oldu. Katılım tahminimizin çok üstünde gerçekleşti. Sanıyorum bundan sonra hem İstanbul’da, hem Londra’da bu fintekler ile bankaları bir araya getirme davetlerimize devam edeceğiz.”

Saat 19.00’da başlayan etkinlik kokteyl ile sona erdi.

BANKA 45 YILDIR İNGİLTERE’DE FAALİYETTE 

TurkishBank UK, 118 yıllık TurkishBank Grubu’nun bir üyesi olup, 45 yıldır Londra’da faaliyet gösteren banka, öncelikli olarak Türk toplumuna bankacılık hizmetleri sunmakta. Türkçe konuşan topluma hizmet misyonuyla çalışan TurkishBank UK’in Londra’da 7 şubesi bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 03:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20