Sabancı Üniversitesi CEOlar Kulübü, Mahiroğlu Çay Sohbeti

‘Tea Talks with CEOs’ kapsamında Sabancı Üniversitesi'nin farklı bölüm ve sınıflarından 13 öğrenciden oluşan grup, Cafer Mahiroğlu’nu Londra kent merkezindeki Select ofisinde ziyaret ederek söyleşi gerçekleştirdi.

Sabancı Üniversitesi CEOlar Kulübü, Mahiroğlu Çay Sohbeti

EUROBUSINESSLIFE ÖZEL

LONDRA

Sabancı Üniversitesi CEOlar ve Liderlerle Çay Sohbeti Kulübü üyeleri, Select ve Markofoni Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu ile Londra’da şirket merkezinde buluştu.

‘Tea Talks with CEOs’ kapsamında üniversitenin farklı bölüm ve sınıflarından 13 öğrenciden oluşan grup, Cafer Mahiroğlu’nu Londra kent merkezindeki Select ofisinde ziyaret ederek söyleşi gerçekleştirdi.

Sabancı Üniversitesi öğrencileri kulübün işleyişi hakkında Mahiroğlu’na bilgi vererek sorular sordular.

Her soruyu kendi hayat deneyimlerinden örneklerle cevaplayan Cafer Mahiroğlu, farklı olmanın ve farklılıkları ortaya koymanın önemini vurguladı.

Geride bıraktığı yaşamıboyunca her şeyefarklı perspektiflerden baktığını anlatan Mahiroğlu, genç öğrencilere geçmişten utanmadan; gelecekten de korkmadan yollarına devam etmeleri gerektiğini anlattı.

Başaroya giderken, geldiği çevrelerden uzaklaşmamalarını ve köklerini unutmamalarını telkin eden Cafer Mahiroğlu, sektörel sorulara da edindiği tecrübelerle cevap verdi.

Ticare hayatta yeni trend olan e-ticaret  ayanındaki fırsatları değerlendirmelerini tavsiye eden iş adamı, öğrencilerle samimi bir söyleşi gerçekleştirdi.

TeaTalks with CEOs Hakkında:

Kulübümüz 11 yıl önce Sabancı Üniversitesi’nde kurulmuştur. Şu ana kadar 400’den fazla alanında önde gelen liderle ile görüşme yapan kulübümüz, 3 alt grup şeklinde yönetilmektedir. Bunlar: Yurtiçi, Yurtdışı ve İGOR (İş Geliştirme ve Organizasyon). Yurtiçi grubumuz yurtiçinde gerçekleştirilen görüşmelerden sorumludur. Yaptığımız görüşmelere arasında Güler Sabancı, Vehbi Koç, İzzet Garih gibi isimler bulunmaktadır.

Yurtdışı alt grubumuz, sene içindeki yurtdışı gezilerinin planlanması, görüşülecek isimlerin belirlenmesi ve görüşmelerin ayarlanmasından sorumludur. İngiltere gezimiz ile 13 farklı ülkede görüşmelerimizi yaptık. Bu ülkeler arasnda Almanya, Amerika, İngiltere, İtalya gibi ülkere bulunmaktadır.

İGOR alt grubumuz ise kulüpümüzün üyeleri arasındaki bağı daha da kuvvetlendirmek için sene içinde düzenlenen yemek organizasyonları, şehiriçi geziler gibi etkinliklerden sorumludur. Aynı zamanda 2018 yılında ilk kez düzenlediğimiz, yaptığımız görüşmeleri sahnede liderleri ağırlayarak sorularımızı yönelttiğimiz  ‘TeaTalks on Stage’ etkinliği de İGOR alt grubunun katkılarıyla gerçekleşmiştir. Bu görevlerin yanısıra yurtiçi ve yurtdışı görüşmelerimiz için sponsorluk görüşmeleri de İGOR alt grubu tarafından yürütülmektedir.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 03:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20