Pegasus Hava Yolları Pazarlama ve E-ticaret Direktörü Ahmet Bağdat oldu

Pegasus Hava Yolları Pazarlama ve E-ticaret Direktörü Ahmet Bağdat oldu

İSTANBUL - Pegasus Hava Yolları’nda 2017 yılından bu yana görev yapan Dijital Kanal Yönetimi ve Büyüme Pazarlaması Grup Müdürü Ahmet Bağdat, şirketin Pazarlama ve E-ticaret Direktörü olarak atandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 2017 yılından bu yana Pegasus Hava Yolları’nda görev yapan Dijital Kanal Yönetimi ve Büyüme Pazarlaması Grup Müdürü Ahmet Bağdat, şirketin yeni Pazarlama ve E-ticaret Direktörlüğüne getirildi.

Bağdat, Pegasus Hava Yolları’nın marka yönetimi, e-ticaret ve dijital kanalların yönetimi, veri analitiği, katma değerli ürün geliştirme ve yönetimi, sadakat yönetimi ve misafir deneyimi fonksiyonlarından sorumlu olarak pazarlama stratejisinin geliştirilmesine ve uygulanmasına liderlik edecek.

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Ahmet Bağdat, 2011 yılında UCLA (University of California-Los Angeles) Anderson School of Management’ta MBA yaptı. Kariyerine 2000 yılında Demirbank/HSBC Bank’ta MT olarak başlayan Bağdat, ardından sırasıyla Alarko Turizm Grup’ta Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı, Türk Hava Yolları’nda Pazarlama Uzmanı ve HSBC Bank’ta İş Çözümleri Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

Ahmet Bağdat, 2006 yılında Turkcell’e geçiş yaparak önce Katma Değerli Servisler ve Ürün Pazarlama Yöneticiliği ve ardından Kurumsal Teklif ve Çözüm Geliştirme Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Bağdat, 2015-2017 yılları arasında Türk Telekom’da Kurumsal Mobil Ses ve Data Pazarlama Müdürü olarak çalıştı.

2017 yılında Pegasus Hava Yolları’na Ürün Geliştirme ve Pazarlama Müdürü olarak geçen ve son 1,5 yıldır Dijital Kanal Yönetimi ve Büyüme Pazarlaması Grup Müdürü olan Ahmet Bağdat, Pazarlama ve E-ticaret Direktörlüğü görevine 15 Ağustos 2022 itibarıyla başladı.

(AA)

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2022, 20:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20