Ziraat Bankası, Bosna Hersek'te 2 şube daha açtı

İlk olarak 1997'de faaliyete başlayan ve ülkenin ilk yabancı sermayeli bankası olan Ziraat Bankası, Bosna Hersek'teki şubelerine yenilerini ekledi.

Ziraat Bankası, Bosna Hersek'te 2 şube daha açtı

MOSTAR - Bosna Hersek'te 26 yıldır faaliyet gösteren Ziraat Bankası, ülkenin güneyindeki Mostar ve Siroki Brijeg kentlerinde yeni şubelerini açtı.

Bosna Hersek'te 1992-1995'te yaşanan savaşın hemen ardından 1997'de faaliyete başlayan ve ülkenin ilk yabancı sermayeli bankası olan Ziraat, Bosna Hersek'teki şubelerine yenilerini ekledi.

Şube açılışlarına katılan ZiraatBank Bosna Hersek'in Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Suer, Mostar'da uzun yıllardır şubelerinin olduğunu anımsatarak, Mostar Rondo Meydanı'nda açılan yeni şubeyle Ziraat Bankası'nın buradaki etkinliğini artırmak istediğini söyledi.

Türkiye ve Bosna Hersek arasındaki dış ticaret hacminin artması gerektiğini belirten Suer, Türkiye'de 160 yıldır faaliyet gösteren Ziraat Bankası'nın, tecrübelerini Bosna Hersek'e aktarmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Siroki Brijeg'de açılışı yapılan şube, Ziraat Bankası'nın Batı Hersek Kantonu'ndaki ilk şube olma özelliğini taşırken, şube temsilcilerinden Nikica Pinjuh, uzun yıllardır Bosna Hersek'te faaliyet gösteren Ziraat Bankası'nın "nihayet" kentlerine gelmiş olmasından mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin'in de hazır bulunduğu açılışa, Mostar ve Siroki Brijeg'deki açılışlara, Mostar Belediye Başkanı Mario Kordic, Siroki Brijeg Belediye Başkanı Miro Kraljevic ve Mostar Kent Konseyi Başkanı Salem Maric de katıldı.

Bugünkü açılışlarla Ziraat Bankası'nın Bosna Hersek'teki şube sayısının 34'e yükseldiği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20