Kadın Girişimcilerden Londra’da Estetik Kliniği

Dr. Nida Çekin, Sibel Uçur ve Ebru Ökten’in ortaklığında açılan klinikte son yılların en gözde cilt yenileme tekniği Secret RF – Altın İğne ile cilt yenileme konusunda çok değişik yöntemler uygulanıyor.

Kadın Girişimcilerden Londra’da Estetik Kliniği

Covid-19 nedeniyle aylarca evlere kapanmak zorunda kalanlar, açılmaların başlamasıyla birlikte kendilerini iyi hissedecekleri yerlerin başında gelen güzellik salonlarına atmaya başladı.

Karantina döneminde rahatça estetik kliniklerine gidemeyen hanımlar, cilt bakımından zayıflamaya, sağlıklı yaş alma yöntemlerinin uygulandığı kliniklere giderek, geçtiğimiz kapanmanın acısını çıkartıyorlar.

Kuzey Londra’da Southgate’de üç kadın girişimcinin açtığı estetik kliniği, ameliyatsız tüm işlemlerle danışanlarının hizmetine başladı.

Medikal estetik doktoru Nida Çekin, girişimci Sibel Uçur ve güzellik uzmanı Ebru Ökten, SİDA Klinik adıyla açtıkları işyerlerinde kadın ve erkek danışanları, yaz günlerine dinç ve sağlıklı girmek için işlem görüyorlar.

SİDA Klinikte, özellikle “ altın iğne” olarak bilinen, cilt yenilenmesinde son yıllarda büyük rağbet gören Secret RF tekniği büyük ilgi görüyor. Dr. Nida Çekin ve Sibel Uçur ile beraber estetisyen Yeliz İştar ve hemşire Meryem Serçe klinikte işlemleri yapıyorlar.

Türkiye’de 23 yıl aile hekimliği, 5 yıldır da medical estetik doktorluğu yapan Dr. Nida Çekin ve ortaği işkadını Sibel Uçur klinikteki işlemlerle ilgili şu bilgileri verdiler.

ALTIN İĞNE NEDİR?

“Sağlıklı yaş alalım” felsefesinden yola çıkarak SİDA Kliniği açtık. Üçüncü ortağımız güzellik uzmanı Ebru Ökten, Mersin’de 1996 yılından bu yana bu işte. Ne yazık ki karantina koşulları nedeniyle gelemiyor.

Kliniğimizde değişik makina ve yöntemlerle cildin yenilenmesini, dolayısıyla genç görünmesini, kırışmasını, sarkıkları önleyici çeşitli işlemler yapıyoruz.

Derinlemesine cilt bakımı yani hydrofacial ile buhar banyosuyla makinalı cilt bakımı kış ayları sonrası çok yararlı bir işlem.

En çok ilgi gören işlemimiz Secret RF yani “Altın İğne”. Son yılların en gözde işlemini Kuzey Londra’ya getirdik. Hem kadınlar, hem erkekler büyük ilgi gösteriyor. Hamilelik çatlakları, akne sivilce izleri, yara izlerini silmeye yarıyor. Ayrıca cildi yenliyor, kırışıklıkları azaltıyor. Altın İğne bir tür iğneleme tekniği. Ucunda 64 altın iğne bulunan ve her danışanımıza ayrı kullandığımız alet ile cilde bir miktar hasar vererek, cildin cologen ve elastin üretmesini sağlıyoruz. İğne cilde saplanarak bir parka delerken, alt tabakaya da ısı veriyor. Bu yöntem dermatolojide bilimsel olarak uygulanan bir yöntem. Cildi tamamen yeniliyor. Cilde çok güzel bir yatırım, yaptırana 10 yıl gençlik veriyor. Güneş ışığından etkilenmiyor. Yaz kış uygulanabilir. Yapılacak bölgeye göre 20 ile 40 dakika seansı sürüyor. 4 hafta arayla 3 seans yeterli oluyor. 1 yıl sonra bir kerelik tekrarı gerekiyor. Altın İğne’yi PRP ile karıştırıp , ikisinin gücünü birleştiriyoruz.

Altın İğne Amerikan makamları FDA’nin de onayı alan bir yöntem."

Klinikte ayrıca saç kaybı ve dökülmeye karşı tedavi, 3D Lipo vücut şekillendirme, sıkılaştırma, selülüit tedavisi, bölgesel incelme yöntemi, Switch Laser cilt yenileme, cilt rengi açma veya tonlama, tırnak mantarı edavisi, tüy sarartma, tattoo silme, göz kapağı kaldırılması , botox, şakak-çene-dudak dolgucu yağ eritme enjeksiyonu Aqualax ile yaşlanmaya karşı cilt yenilemeye yarayan vitamin enjeksiyonu işlemleri de yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2021, 21:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe Uysal Gergin
Ayşe Uysal Gergin - 2 yıl Önce

Hayırlı uğurlu olsun.Allah yolunuzu açık eder inşAllah haiacığım.

SIRADAKİ HABER

banner20