İsdemir, Hatay ipeğine sahip çıkıyor

OYAK Maden Metalürji şirketlerinden İsdemir, faaliyet gösterdiği İskenderun'un sosyoekonomik hayatına katkıda bulunmayı sürdürüyor.

İsdemir, Hatay ipeğine sahip çıkıyor

İSTANBUL - İsdemir, Hatay ipeğinin yaygınlaştırılmasına destek oluyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, OYAK Maden Metalürji şirketlerinden İsdemir, faaliyet gösterdiği İskenderun'un sosyoekonomik hayatına katkıda bulunmayı sürdürüyor.

Türkiye'nin kuruluş tarihi itibarıyla üçüncü, uzun ürün üretim kapasitesine göre en büyük entegre demir ve çelik fabrikası olan İsdemir, İskenderun için sosyal ve ekonomik fayda üretiyor.

Sosyal hayatta Çocuk Trafik Eğitim Parkı, okullara dezenfektan desteği gibi projelerle İskenderunluların yanında olan İsdemir, Hatay ipeği dokuma kursuyla bölgesi için yeni bir projeye imza atıyor. İsdemir, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından unutulmaya yüz tutmuş kültürel miraslar arasına eklenen Hatay ipeği ile ilgili farkındalık yaratmak için harekete geçti.

İsdemir çalışanlarının eşleri, devamında da bölgedeki kadınları üretime dahil etmek amacıyla İskenderun Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile ipek dokuma kursu başlatıldı.

İskenderun Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile başlatılacak kursun protokolü, İsdemir lojman bölgesi Yunus Emre Çay Bahçesi'nde düzenlenen törenle imzalandı. Törene İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz ve İsdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral katıldı.

İsdemir, imzalanan Hatay İpeği Projesi protokolü kapsamında 3 yıl sürmesi planlanan kurs için yer ve ekipman temini sağlayacak, kursla ilgili ihtiyaçları karşılayacak. İlk aşamada İsdemir çalışanlarının eşlerinin katılacağı kurs, bölgedeki kadınlardan gelen ilgiye göre komşu ilçelere de yayılacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2022, 04:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20