Türkiye Londra Başkonsolosu Atahan’dan Türk İşyerlerine Ziyaret

Başkonsolos Bekir Utku Atahan, İngiltere’de hizmet veren Türk iş insanlarına ait farklı sektörlerdeki işyerlerini ziyaret ediyor.

Türkiye Londra Başkonsolosu Atahan’dan Türk İşyerlerine Ziyaret

LONDRA - Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan, Londra’da farklı sektörlerde hizmet veren Türk işletmecilerin işyerlerine ziyaretlerini sürdürüyor.

Başkonsolos Atahan geçtiğimiz hafta içinde Enfield’ın Ponders End bölgesinde faaliyet gösteren Fresh Food Centre'ı ziyaret ederek firma yöneticilerinden bilgi aldı.

Başkonsolos Atahan’a marketi gezdiren Fresh Food Centre’ın yöneticisi Aslan Kesen, bölgenin en büyük marketi olduklarını belirterek, etnik marketler içerisinde Türk marketlerinin pozisyonu ve sektör hakkında bilgi verdi.

Bu marketler sayesinde Türkiye’den ithal edilen ürünlerinin önemli bir pazar payına sahip olduklarını belirten Kesen, raf ürünlerinin yanısıra, hamurlu gıdaların da taze olarak servis edildiğini aktardı.

Etnik pazarda Anadolu’nun değişik damak tadlarını farklı etnik kökenli müşterilere servis ederek önemli bir tanıtım işlevini de yerine getirdiklerini anlatan Aslan Kesen, büyük süpermarket zincirlerine rağmen etnik marketlerin tüketiciye önemli bir hizmet sunduğunu kaydetti.

Başkonsolos Atahan, market yöneticilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2021, 00:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER