İş insanı Yurtseven’den İngiltere’de 7. Mağaza

İş insanı Murat Yurtseven’in kurucusu olduğu inşaat ve dekorasyon sektörünün seçkin markalarından Tilesdiy’in, 7. mağazası İngiltere’nin Colchester kentinde hizmete girdi.

İş insanı Yurtseven’den İngiltere’de 7. Mağaza

İngiltere’nin başkenti Londra’da 20 yıldır inşaat malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren Türk girişimci Murat Yurtseven, Tilesdiy markasının 7. Mağazasını Colchester kentinde hizmete açtı.

Cumartesi günü düzenlenen törende, yeni mağaza ve deponun açılış kurdelasını, Muhafazakar Parti bölge milletvekili Will Quince, Belediye Başkanı Tim Young ve partneri Nicola Googdchild birlikte kesti.

Colchester Belediye Başkanı Tim Young yaptığı kısa konuşmada, Tilesdiy’in bölge ekonomisine önemli katkı sağlayacağını belirterek iş insanı Murat Yurtseven’e bu yatırımından teşekkür etti. Milletvekili Will Quince de, Tilesdiy’in, bölgede yapılacak konutlarda kaliteli ürünleriyle hizmet verecek olmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi.

KALİTE VE ÇOK SEÇENEK

Tilesdiy markasının kurucusu iş insanı Murat Yurtseven, Londra ve çevresinde 6 mağaza ile hizmet verdiklerini belirterek, konut üretimi bakımından hızlı gelişen Colchester’de hem ana depo hem de showroom açarak başkent dışına da açıldıklarını hatırlattı.

Kaliteli ürün tercihinin Tilesdiy’in gelişmesi ve büyümesinde etkili olduğunu belirten Yurtseven, büyümeyi sürdürmek amacında olduklarının altını çizdi.

ÜRÜNLERİN YÜZDE 70’İ TÜRKİYEDEN

Ev ve işyerleri için görsel zenginliğin yanısıra, marka olarak çeşit fazlalığıyla da sektörde öne çıktıklarını hatırlatan Murat Yurtseven, “Porselen, seramikler başta olmak üzere yüzde 70’in üzerinde ürünlerimizi Türkiye’den ithal ediyoruz. Türkiye’nin hemen her bölgesinde ürün temin ediyoruz. Farklı ürünler, farklı seçenekler ama önceliğimiz tabii ki kalite” diye konuştu.

SALGIN İNSANLARIN TERCİH ÖNCELİĞİNİ DEĞİŞTİRDİ

İki yılı aşkın süren koronavirus salgını döneminde dışarı çıkamayıp, farklı harcamalar yapamayan insanların, ev ve işyeri tasarımlarına daha fazla önem verdiklerini anlatan Yurtseven şöyle konuştu:

“Artık küçük mağazalar yerine daha fazla alternatif seçeneği olan yerleri tercih ediyorlar. İnsanlar ihtiyacı olan ürünlerin hemen tamamını aynı yerden temin etmek istiyor. Bizim şubeleşmemiz ve büyük mekanlara açılmamız da bu talepler nedeniyle gelişti.

Türkiye ürünleri son 10-15 yılda ciddi bir yol katetti. Ekonominin üretim alanında ciddi anlamda büyümesiyle birlikte ürün kalitesi artarken, rekabetçi olması da ayrı bir avantaj. İnsanlar her ürünün en pahalısını alamıyor ama daha uygun fiyata farklı seçenekler yaparak kaliteli ürün temin edebiliyor. Kalite bakımından Türkiye çok iyi bir seviyede.

Salgın döneminde insanlar uzun süre dışarı çıkamadığı için harcamalarını ev ve işyerlerine yoğunlaştırdı. Bu da inşaat sektöründe devamlılığı olan bir süreç olarak gelişti. Bizim depo ve mağaza açtığımız Colchester bölgesinde 2022-2023 yılları içerisinde 50 ile 60 bine yakın ev yapılacak. Sadece bu bölgeden bahsediyorum. Diğer bölgelerle birlikte İngiltere inşaat sektöründe ciddi bir ivmeden söz edebiliriz.”

Tilesdiy satış noktaları ve ürünleri hakkında ditaylı bilgi edinmek için firmanın https://tilesdiy.co.uk/ sitesi ziyaret edilebilir.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2022, 00:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20