İstanbul Sanayi Odası Aydınlatma Sektörü İngiltere’de

İstanbul Sanayi Odası, Aydınlatma Sektörü temsilcilerinden oluşan heyet, İngiltere’de pazar geliştirme kapsamında Londra’da B2B etkinliği gerçekleştirdi.

İstanbul Sanayi Odası Aydınlatma Sektörü İngiltere’de

İstanbul Sanayi Odası’nın ticareti ve ihracatı artırma çalışmaları kapsamında, Londra’da düzenlenen, B2B etkinliğine katılan iş insanları heyeti, ATMB Başkanı Vehbi Keleş’i iş yerinde ziyaret etti.

27 Kasım Pazartesi günü gerçekleşen ziyarete, İstanbul Sanayi Odası Aydınlatma Sektörü Grubuna mensup 20’ye yakın iş insanı katıldı.

Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği' Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Gök ve İSO, AB ve Uluslararası İlişkiler Müdürü Mehmet Akif Meral’ın koordinasyonunda gerçekleşen ziyarette, ATMB Genel Sekreteri Mustafa Köker de hazır bulundu.

ATMB Başkanı Vehbi Keleş görüşmede, Birleşik Krallık iş hayatı ve Türkiye-İngiltere ticareti konularında bilgi paylaşımında bulundu.

Görüşmede, İngiltere gıda sektöründe uzun yıllardan bu yana faaliyet gösterdiğini hatırlatan Vehbi Keleş, Avrupa’da marka oluşturma girişimleri ve ülkeler ile coğrafyalara has tüketim kültürü konularında konukları bilgilendirdi.

Türkiye’nin gıda sektörü başta olmak üzere hemen her alanda rekabet edebilir kalite ve zenginlikte ürün geliştirdiğinin altını çizen Keleş, pazarlamada ulaşılmak istenen tüketicinin alışkanlıklarının dikkate alınarak yola çıkılmasının önemine işaret etti.

‘Bodrum’ markasının oluşma süreci ve pazardaki yeri hakkında da bilgi veren Keleş, heyette bulunan iş insanları, Birleşik Krallık pazarı ile ilgili sorularını da cevapladı.

Konuklar, Avrupalı Türk Markalar Birliği ile temaslarını sürdüreceklerini ifade ettiler.

Heyet adına konuşan Fahir Gök de, elektrik ve aydınlatma alanında Türkiye’nin öne çıkan ülkeler arasında önemli bir pazar payı elde ettiğini hatırlattı.

Gök konuşmasında, yeni pazar arayışlarında, ürün kalitesi ve kullanılabilirliliği ile birlikte pazarlama tekniklerinin de birlikte düşünülmesi gerektiğini vurguladı.

Görüşmede, Fahir Gök, ziyaret anısı olarak Vehbi Keleş’e bir hediye takdim etti.

İstanbul Sanayi Odası, Aydınlatma Grubu, Londra kent merkezindeki ‘The Corphorne Hotel London Kensington’da B2B etkinliği ile temaslarını sürdürdü.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2023, 20:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20