Türk Firmaya Kraliçe Ödülü

Web uygulama güvenliği endüstrisinde lider kuruluşlarından biri olan Netsparker Ltd., İngiltere’nin en prastijli ödüllerinden “The Queen's Award”a layık görüldü.

Türk Firmaya Kraliçe Ödülü

MUSTAFA KÖKER

LONDRA

Web uygulama güvenliği endüstrisinde lider kuruluşlarından biri olan Netsparker Ltd., İngiltere’nin en prastijli ödüllerinden “The Queen's Award”a layık görüldü.

İngiltere merkezli olarak 2009 yılında kurulan web güvenlik şirketi Netsparker CEO'su Ferruh Mavituna, firmasının böyle bir ödüle layık görülmesini “Bir Kraliçe Ödülü ile tanınmak muazzam bir onur” diye değerlendirdi.

Mavituna, dünya çapındaki pek çok şirketten bir olmaktan dolayı gurur duyduklarını belirten Ferruh Mavituna, “Yaptığımız işten ve Birleşik Krallık'ta bulunan dünya çapındaki pek çok şirketten biri olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bu harika haberin yanı sıra, Turn / River Capital'ın en son $ 40 milyon yatırımı ile Netsparker, 2018'e muazzam bir başlangıç ​​yaptı” dedi.

NETSPARKER’İN KİMLİĞİ

Netsparker Ltd., 2009 yılında merkezi İngiltere’de kurulmuş bir web güvenlik şirketi. Şirketin yönetici ve mühendisleri, web uygulaması güvenlik endüstrisinde onlarca yıllık deneyime sahip. Otomatik web güvenlik açığı tarayıcıları, Samsung, NASA, Skype, ING ve Ernst & Young gibi dünyaca ünlü birçok şirket tarafından kullanılıyor. Netsparker aynı anda yüzlerce hatta binlerce web sitesinde, web sitesinin geliştirildiği dil ya da teknolojiye bakmaksızın, platformdan bağımsız bir şekilde güvenlik açıklarını otomatik olarak tespit edip ve çözüm önerilerini de içerecek şekilde tüm detaylarıyla rapor ediyor. Benzersiz kanıt temelli tarama (Proof-Based Scanning) teknolojisiyle, bulunan zafiyetleri kanıtlarıyla birlikte sunarak sonuçların doğrulanması zahmetini ortadan kaldırıyor. Kullanımı oldukça kolay olup, Devlet kurumlarının ve alanında lider firmaların da içinde bulunduğu binlerce kuruluş Netsparker’ın güvenlik açıklarını bulma ve yönetmedeki kabiliyetine güveniyor.

Uluslararası Ticaret kategorisi, başvurular için aşağıda bulunan bazı gereklilikleri karşılamasını istiyor;

Şirketin girişinin ilk yılında denizaşırı satışlarda en az £100.000 (sterlin) yapmış ve yıllık büyümeyi göstermesi

Kuruluşun iş büyüklüğü ve sektörüne göre yurtdışı kazançlarında olağanüstü bir büyüme yakaladığını kanıtlamak.

Üç yıl boyunca denizaşırı satışlarda yıllık bazda hızlı bir artış (düşüş olmadan); ya da 6 yıl içinde önemli bir yıllık büyüme (dipsiz)

THE QUEENS’S ÖDÜLÜ

Kraliçe Ödülleri 52 yıldan bu yana veriliyor ve İngiltere'nin en prestijli iş dünyası ödülü olarak biliniyor. 2018 yılında Netsparker’ın da içinde bulunduğu, 238 kuruluş bu ödülle onurlandırıldı. Kazananlar için yapılacak olan Kraliyet Resepsiyonu sırasında bu yaz ödül töreninde Netparker da yerini alacak.

AVRUPALI TÜRK MARKALAR BİRLİĞİ ÖDÜLLÜ

Ferruh Mavituna geçen hafta Londra’da, Ekonomi Bakanlığı Organizasyonu ile Avrupalı Türk Markalar Birliği ve Türk Eximbank’ın  gerçekleştirdiği Avrupalı İş Dünyası Temsilcileri ve Markalarla Buluşma Toplantısı”nda “Başarılı Girişimci” Ödülüne layık görülmüştü.Mavituna'ya ödülü, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin tarafından takdim edilmişti.

The Queen’s Award hakkında daha detaylı bilgiye bu siteden ulaşmak mümkün:

https://www.gov.uk/queens-awards-for-enterprise

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 03:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20