Legurme, Leziz Hazır Yemekleri İngiltere Marketlerinde

Türkiye’nen lezzet zenginliği, Legurme markası ile İngiltere marketlerinde yerini aldı. Ünlü şarkıcı Murat Boz Legurme'nin marka yüzü oldu.

Legurme, Leziz Hazır Yemekleri İngiltere Marketlerinde

ERKAN HOŞAFÇI

LONDRA

Türkiye’nin farklı yemek ve lezzet zenginliği, Legurme markası altında hazır yemek olarak İngiltere marketlerinde yerini aldı.

Ünlü şarkıcı Murat Boz’un tanıtım yüzü olduğu Legurme çorba ve yemekleri, pişmiş olarak, “Yemek Hazır” sloganı ile İngiltere’de tüketicilere Aytac Foods tarafından sunuluyor.

Türkiye'de bakliyat sektörünün öncülerinden olan Yayla Agro, Legurme markasıyla İngiltere pazarında yerini aldı.

Legurme, günümüzün hızlı temposuna ayak uydururken, sağlıklı beslenme alışkanlığından ödün vermek istemeyenler için “Yemek Hazır” sloganıyla leziz, hızlı ve pratik olduğu kadar sağlıklı yemek alternatifleri sunuyor.

Legurme’nin İngiltere Distribütörü Aytac Foods Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ercan, sektörde bir ilki gerçekleştiren ve sağlıklı yemekleri BPA’sız özel ambalajlarda tüketici ile buluşturan Yayla firmasının, Türkiye sınırlarını aşarak, Legurme markası ile dünyaya açıldığını ifade etti.

MARKA YÜZÜ MURAT BOZ

Legurme, İngiltere’deki tüketicileri Türk mutfağının eşsiz lezzetleri ile tanıştırırken, ambalajlarındaki kültürel dokunuşla ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini sınır ötesine taşıyor. “Kültür ve lezzet elçisi Yayla Agro’nun yeni markası Legurme’nin Avrupa’daki marka bilinirliğini artırmak ve başta Almanya ve İngiltere olmak üzere Avrupa genelinde daha fazla tüketiciye ulaşması amacıyla başlattığı reklam kampanyasının tanıtım yüzü ise ünlü sanatçı Murat Boz oldu.

Boz’un, televizyon reklamlarında, çat kapı gelen komşularının tabağını boş çevirmeyip 2 dakikada hazırladığı lezzetli Legurme yemeklerini ikram ettiği reklamlar, televizyon ve dijital mecralarda yayınlanıyor.

SAĞLIKLI VE KALİTELİ YEMEKLER

Aytaç Food Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ercan, Legurme ürünlerinin sağlıklı ve en üst gıda standartları dikkate alınarak hazırlandığını hatırlatarak, “Koronavirüs salgını ile birlikte insanların değişen yemek kültürüne göre Türkiye’nin zengin ve kaliteli lezzetleriyle hazırlanmış olan yemeklerimiz, Londra ve İngiltere’nin bir çok bölgesinde marketlerden temin edilebilir. Farklı marketlerde yaptığımız tanıtım ve tadım etkinliklerinde hep olumlu tepkiler aldık” diye konuştu.

MARKETLERDE KENDİ RAFLARINDA

Sadece birkaç dakika ısıtılarak servis edilebilen Legurme’nin farklı çorba, pilav, makarna, komposto çeşitlerini Londra ve İngiltere marketlerinde temin edilebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20