Colendi'nin CFO'su Ali Kürşad Bostan oldu

Türkiye’de finansal teknoloji sektörünün gelişiminde önemli katkıları bulunan Ali Kürşad Bostan, finans sektöründeki bilgi birikimini ve deneyimini Colendi’ye taşıdı.

Colendi'nin CFO'su Ali Kürşad Bostan oldu

İSTANBUL - Finans alanında 15 yıllık deneyime sahip olan Ali Kürşad Bostan, yeni nesil finansal teknoloji çözümlerini, yapay zeka ve büyük veri ile birleştirerek skorlama algoritması üzerine kurulu farklı servisler geliştiren Colendi'ye Finans Direktörü (CFO) olarak katıldı.

Colendi açıklamasına göre, şirketin üst yönetiminde yeni bir atama gerçekleşti. Türkiye’de finansal teknoloji sektörünün gelişiminde önemli katkıları bulunan Ali Kürşad Bostan, finans sektöründeki bilgi birikimini ve deneyimini Colendi’ye taşıdı.

2013 yılında Multinet Up’a stratejik planlama direktörü olarak katılan Bostan, 2014 yılından bu yana Multinet Up’ta CFO olarak görev yaptı.

Multinet Up ve iştiraklerinin mali işler, hukuk, idari işler, satın alma ve uyum süreçlerini yöneten, ininal ve iPara başta olmak üzere grup şirketlerinde imza yetkilisi ve yönetim kurulu üyesi olarak görev alan Bostan, ininal ve iPara’nın elektronik para ve ödeme kuruluşu yetki belgelerini alabilmeleri için lisans başvurularını başlatarak, lisans sahibi olma süreçlerini yönetti.

3 Seas Capital Partners ve Quattro Business Consulting’te başta Kuveyt, Kazakistan, Azerbaycan ve Türkiye olmak üzere farklı sektörlerde şirketlere satın alma ve birleşme işlemlerinde danışman olarak hizmet veren Bostan, stratejik planlama, iş süreçlerinin yeniden yapılandırılması, organizasyonel yapılandırma, satın alma sonrası entegrasyon, kurumsal performans yönetimi gibi projelerde danışman ve kıdemli danışman olarak görev aldı.

Ali Kürşad Bostan, halen Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Finansal Teknolojiler Meclisi gibi oluşumlarda üye olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Colendi’nin yeni CFO’su Ali Kürşad Bostan, "Finans teknolojilerine yön veren şirketlerden biri olan Colendi’de işe başlamış olmaktan mutluyum. Finansın geleceğinin burada şekilleneceğine inanıyorum ve ben de bunun parçası olabileceğim için çok memnunum." ifadelerini kullandı.

(AA)
 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2022, 02:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20