Getir ile “Just Eat Takeaway.com“ Avrupa'da iş birliği yaptı

İş birliği kapsamda, Getir'in ürün portföyünün tamamı Just Eat Takeaway.com kapsamındaki uygulamalara entegre edilecek ve Getir ürünlerini sipariş eden tüketicilerin teslimatı Getir kuryeleri tarafından yapılacak.

Getir ile “Just Eat Takeaway.com“ Avrupa'da iş birliği yaptı

İSTANBUL - Getir, dünyanın önde gelen yemek teslimatı girişimlerinden Just Eat Takeaway.com ile Avrupa'da iş birliğine gitti.

Şirket açıklamasına göre, iş birliği kapsamda, Getir'in ürün portföyünün tamamı Just Eat Takeaway.com kapsamındaki uygulamalara entegre edilecek ve Getir ürünlerini sipariş eden tüketicilerin teslimatı Getir kuryeleri tarafından yapılacak.

Gelecek hafta Almanya'da başlayacak iş birliği ile Getir'in yaklaşık 2 bin ürünü, Just Eat Takeaway.com'un Almanya'daki cep telefonu uygulamasında ve internet sitesinde satışa sunulacak. Gelecek haftalarda ise İngiltere, İspanya, İtalya ve Fransa'da da hayata geçecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Getir Avrupa Bölge Genel Müdürü Turancan Salur, dakikalar içinde market ürünleri teslimatının öncüsü olarak, Avrupa'da önemli bir pazar konumuna sahip Just Eat Takeaway.com gibi güçlü bir iş ortağı ile çalışacakları için mutlu olduklarını belirterek, "İki güçlü uluslararası markanın iş birliği her iki taraf için de birçok fırsat sunuyor. Just Eat Takeaway.com müşterileri çok daha geniş bir ürün yelpazesinden seçim yapma imkanına kavuşacak. Getir de daha büyük bir tüketici tabanına erişerek, Avrupa çapındaki büyümesini sürdürecek." ifadelerini kullandı.

Avrupa'nın market sektöründeki ilk decacornu Getir, 3 kıtada, 9 ülkede kullanıcılarına hizmet veriyor.

Getir, geçen yıl ocak ayında İngiltere ile başladığı yurt dışı faaliyetlerine kısa sürede Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda ve Portekiz’i de ekledi. Geçen yıl kasım ayında ABD pazarına giriş yapan Getir, Türkiye'nin 81 iline ek olarak yurt dışında 48 şehirde faaliyetlerini sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2022, 03:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20