Ailesi 1972 yılında Londra’ya taşındı. Ailenin üçüncü çocuğu olan Zeynep Turudi tüm eğitimini Londra’da tamamladı.

Lise yıllarındayken Home World Department Store (Selfridges gibi) tarafından üç bin kişilik grup içerisinden seçilen beş kişinin arasındaydı. Genel müdürlük eğitimi için hak kazanan Turudi, on sekiz bölümlük departmanlardan oluşan mağazada eğitimi tamamladıktan sonra firma tarafından daha yirmi yaşındayken bölge müdürlüğü teklifi aldı.  Zeynep Turudi gelişen teknolojinin yanı sıra bilgisayarın hayatımızdaki önemini düşünerek bilgisayar mühendisliğini okumaya karar verdi. Fakat daha sonradan şirketinin temellerini kurmak için üniversiteye ara verdi.

Truede markasının kurucusu ve yöneticisi olan Zeynep Turudi, ürünleriyle on beş ülkenin damak zevkine hitap ediyor. Artisan ve İznik Çinisi desenli teneke kutu seçenekleriyle lokumu İngiltere mutfağına sokan Turudi, Osmanlı’dan bu yana gelenekselleşmiş kahve-lokum kültürünü yeni kültürlere de tanıtıyor.

Türk lokumunu İngiltere’nin büyük marketleri olan House of Fraser, Thorton’s, Wholefoods, Morrisons vs. gibi firmaların raflarına taşıyan Turudi, içerisinde herhangi bir katkı maddesi bulunmayan geleneksel lokumunu, İngiltere’nin dört bir yanında insanlara tattırıyor. 

Bir diğer ve yeni ürünü olan Çorum leblebisini farklı tatlarla buluşturan Truede, kavrulmuş leblebinin üzerine çikolata, bal, susam ve hindistan cevizi kaplamasıyla sağlıklı atıştırmalığı İngilizlere tanıtıyor.

European Turkish Business Association’ın başkan yardımcısı olan Zeynep Turudi, aynı zamanda Coventry University Business School’un İşletme Danışma Kurulu üyesidir. London Business Organisation’ın 2011 yılında yaptığı programda yılın en başarılı girişimcisi ödülünü almaya hak kazanan Zeynep Turudi yurtdışı eğitimi satış platformu hizmetini veren StudyACourse.com’un ortağıdır.

Institute of Directors’ın kurul üyesi olan Zeynep Turudi aynı zamanda IWEF (International Women Entrepreneurship Forum) yönetim kurulu üyesidir. Barack Obama tarafından 32 ülkenin davet edildiği Entreneprenur International Visitor Leadership Programme’ında İngiltere'yi temsil etti.