Sektör Eleman Aranıyor
Yayınlama Tarihi 06 Aralık 2020
İsim Soyisim inan hazır
İl/İlçe İstanbul / üsküdar
Fiyat 250 ₺
Telefon 02165058441


Petek Temizleme Nasıl Yapılır? Daha az doğalgaz faturası (%20-30 ısı kaybını önleme).
Kombi petek temizliği işlemleri şu biçimde yapılmaktadır;

Uygun bir petekten makine sisteme bağlanır.
Bütün peteklerin vanası kapatılır yalnızca bir peteğin vanası açık bırakılır.
Petekler sökülmeden birer birer bir noktadan birer birer ön yıkama yapılır.
Bütün petekler açık konumda Genel Yıkama
Durulama işlemi yapılır.
Filtre Temizliği yapılır.
Koruyucu kimyasal ilave edilir
Kombi bakımı yapılır. ( İsteğe Bağlı )
Sistem yakılıp hava alma işlemi yapılır.
Sistem yakılıp test edilir ve çalışır vaziyette teslimi yapılır.
(Bu işlemler sırasında evde kesinlikle kirlenme söz konusu değildir.)

Aşağıdaki linke tıklayıp petek temizleme videosu izleyin, bir dakikadan sonra gelecek görüntülere dikkatle bakın. Kombiler bu biçimde katılaşmış suyu ısıtmaya çalışırken daha fazla doğalgaz tüketiyor. Bu durum daha fazla fatura gelmesine neden oluyor.

Kombi Bakım Petek Temizliği Fiyatları
Kombi bakımı ve petek temizliği fiyatları petek sayısına göre değişmektedir. Petek temizleme fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için Firmamızı telefonda arayıp bilgi alabilirsiniz.

Kış mevsimine yaklaştığımız şu dönemde evin ısınması için kullanmış olduğumuz ısıtma sistemi olan kalorifer peteklerini temizlemek ve düzenli bakımını yaptırmak, hem yakıt tasarrufuna hem de daha sağlıklı bir hayat ortamına sunar. Evde birkaç yöntemle kolayca kendiniz evinizde bulunan petekleri temizleyebilirsiniz. Peki kalorifer temizliği nasıl yapılır, petek kolayca nasıl temizlenir? İşte yanıtlar:

Son dönemlerde kış aylarında ısınmak için çoğu evlerde yer alan kalorifer petekleri günümüzün en kolay araçlarından biri haline gelmiştir. Isı veriminin iyi bir biçimde sağlaması ve istenen sıcaklığa getirilmesinin bir el hareketi ile sağlanması gibi pek çok ev hanımları için çok büyük bir kolaylık sağlıyor. Kış aylarına girmiş olduğumuz dönemlerde peteklerimizi açtığımızda pek çok noktasının ya ısınmadığını veya ısınma farklılıklarının bulunuyorsa temizleme vaktinin geldiğini gösteriyor. Ayrıca yaz mevsiminde kapatılmasından dolayı içerisinde oluşan havanın alındıktan sonra çalıştırılması gerektiğini gösteriyor. Kombi kalorifer petek temizliği yaptırmak kombi ve peteklerden çok daha iyi verim almak ve ısınmak için son derece önemlidir. Evde petek temizliği yaparken dikkat etmeniz gerekli olan birkaç püf noktası bulunuyor. Petek temizliği yaptığınız takdirde kombiyi düşük dereceye getirerek ideal ısı elde edersiniz. Bütün kalorifer peteklerinde yüksek derecede ısı verimi sağlarsınız. Peki evde petek temizliği nasıl yapılır? En kolay kalorifer peteği temizliğinde dikkat edilmesi gerekli olanler:

EVDE PETEK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Evde kendi imkânlarınızla petek temizliği yapmak çok zahmetli olsa da yapılması gerekli olan en önemli temizlikler arasında yer almakta.

- Kalorifer peteklerini temizlemek için evvela meydana gelebilecek tehlikelere karşı kombiyi kapatmanız gerekmektedir.

- Banyolarda bulunan tahliye vanalarından tesisatta bulunan suyu boşaltma işlemin yapmanız gerekmektedir. Eğer tahliye vanası yoksa radyatörlerde bulunan purjör vanasından kalorifer peteklerindeki suyu boşaltma işlemini yapabilirsiniz.

- Kombi sisteminin içerisindeki su bütünüyle boşalttıktan sonra kombi peteklerinin rekorlarını açarak boru ile olan bağlantı kısmını ayırabilirsiniz.

- Bağlantı kısmını ayırdıktan sonra radyatörleri duvardan sökerek banyoya veya yıkayacağınız yere götürün.

- Evde bir hortumunuz var ise kalorifer peteklerinin içerisine tazyikli su püskürterek bütün kirlerden arındırabilirsiniz. Püskürttüğünüz suyun rengi temiz olana kadar bu işlemi yapın.

- Temiz su geldikten sonra güzel bir şekilde dış tarafları silin ve peteği tekrar eskisi gibi yerine monte edin.

- Bu işlemi bütün radyatörler için birer birer yapmayı unutmayın. İşlem tamamlandıktan sonra kombinin altında bulunan su takviye vanasını açarak kombiye su vermeniz gerekmektedir.

- Kalorifer petekleri temizliğini yaptıktan sonra bütün kalorifer peteklerini birer birer dolaşarak peteklerin havasını almanız gerekmektedir.

- Böylelikle artık arzu ettiğiniz zaman kombiyi çalıştırıp evinizi ısıtabilirsiniz.

banner20