Yapımcı, İş kadını, Televizyon Sunucusu

Nilgün Çolak, 7 Ocak 1970 tarihinde İstanbul'da doğdu.

Kişisel gelişim, turizm işletmeciliği, iç mimarlık ve teknoloji alanlarında eğitim aldı.

İş hayatına İktisat Bankası Pazarlama Bölümü'nde adım attı. Tekfen Yatırım ve Finansman Bankası Pazarlama Bölümü'nde çalıştı.

Reklam satış alanında yoğun bir eğitim gördükten sonra E TV'nin Reklam Pazarlama Genel Müdürü oldu. Reklam dünyasını anlatan Medyavizyon programının (Kanal D) hem sunuculuğunu hem de yapımcılığını üstlendi.

Show TV, Star, Kanal 6, TGRT gibi kanallarda sunuculuk ve yapımcılık yaptı. 2001 yılında Manavizyon adlı bir yapım şirketi kurdu. 2004 yılında kurucu ortağı olduğu Leyra prodüksiyon firmasının yöneticisi olarak çalışma yaşamına devam etti. 'Mavi Kolye' ve 'Hepsi Benim Olacak' adlı yapımlara imza attı.

Bünyesinde Leyra Organizasyon, Q'en magazin, Q Plus magazine dergilerinin yer aldığı Leyra Yayıncılık, Filmcilik, Pazarlama Ticaret Ltd. Şti'nin yöneticisi olan Nilgün Çolak, aylık yayınlanan elit sosyal yaşam dergisi Q'en Magazin ve üç ayda bir yayınlanan yüksek yaşam kültürü dergisi Q Plus Magazine dergilerinin 2007-2012 yılları arası Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı.

Kanser olup bir böbreğini kaybettikten sonra mide kanserini yenmeyi başardı. Hayatında yaptığı hatalarıyla yüzleşerek hayata bakış açısını değiştirdi. 'Bitti Denen Yerden Başlamak' kitabında deneyimlerini anlattı.

Londra'da Leyra U.K. Adında bir şirketiyle ağırlıklı olarak Türk kültür ve sanatının yurtdışına tanıtım işlerini üstlendi. Bir çok Sosyal Sorumluluk Projesinde gönüllü yer aldı.

Kansersiz Yaşam Derneği ve Umberto Veronesi Vakfı Sosyal Komite Yöneticisi ve Eskişehir Dolunay Yetişkin Engelliler Derneği aktif üyesi oldu.

banner20