Enfield Belediye Başkanı Özaydın, İstikbal Mobilya’yı ziyaret etti

Londra’nın Türk kökenli Enfield Belediye Başkanı Sabri Özaydın bölgesinde hizmet veren İstikbal Mobilya mağazasını ziyaret etti.

Enfield Belediye Başkanı Özaydın, İstikbal Mobilya’yı ziyaret etti

ERKAN HOŞAFÇI

LONDRA

İngiltere’nin başkenti Londra’nın Enfield Belediye Başkanı Sabri Özaydın, Edmonton İstikbal Mobilya mağazasını ziyaret ederek firma yetkilileri ile sektörü konuştu.

Salı günü İstikbal’in Fore Street’teki merkezine gerçekleşen ziyarette, firmanın yöneticileri Muammer Kaçmaz, Ramazan Güncegörü ile Bingöl Ticaret ile Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Güncegörü hazır bulundu.

Samimi ortamda gerçekleşen ziyarette Özaydın ve İstikbal yöneticileri sektör ile ilgili görüşlerini paylaştılar.

Enfield belediyesi ve bölgede yaşayan toplumlarla ilgili bilgi veren Sabri Özaydın, Türkiye mobilya markalarının belediye sınırlaır içerisindeki yoğunluğunun memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

KALİTELİ VE UYGUN FİYAT

Başkan Özaydın, Türkiye’nin seçkin mobilya markalarının Enfiled bölgesinde hizmet verdiklerini hatırlatarak, “Bölgemizde Türkçe konuşan toplum çok fazla. Bildikleri bir markayı tercih etmeleri ve özellikle pandemiden sonra insanlar evde daha fazla zaman harcayınca, evdeki rahatlık ortaya çıktı. Bunun üzerine vatandaşlarımız evlerine kaliteli şık mobilyalar alıyor. Ayrıca fiyatlarla da alakalı. Farklı ülke markalarına gidildiğinde, ülkemizden gelen ürünler kadar kaliteli olmamasına rağmen fiyatları birkaç kat yüksek. Bu çok bariz. Sadece bizim toplumumuz tarafından değil, diğer toplumlar tarafından da tercih ediliyor. Gönül ister ki, mobilyaların tamamı ithalat yerine İngiltere’de de üretilebilsin. Böylece, gümrük, nakliye gibi karşılaşılan kimi sorunlar ortadan kalktığı gibi istihdama da katkı sağlasın. Ama nitelikli eleman sıkıntı, üretim ve geniş depo sıkıntıları burada çok pahalı, eleman ücretlerinin de yüksek olması sebebiyle Türkiye’den ithal edilmesi en mantıklı yol olarak kalıyor” diye konuştu.

İstikbal yöreticileri, bölge belediye başkanının ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2022, 03:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20