İş İnsanı Ermeç'ten, "Doğadan, Doğal, Doğrudan, Mutfağa" Gıda Girişimi

Londra’da yaşayan Gaziantepli iş insanı Abdullah Ermeç, uluslararası transport şirketinin yanısıra doğduğu köyde üretilen doğal gıdaları doyduğu ülkede aracısız tüketiciye ulaştıran bir projeyi hayata geçirdi.

İş İnsanı Ermeç'ten, "Doğadan, Doğal, Doğrudan, Mutfağa" Gıda Girişimi

ERKAN HOŞAFÇI

LONDRA

İngiltere, Türkiye ve Avrupa ülkeleri arasında uzun zamandır ABS Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik markasıyla servis veren Abdullah Ermeç, memleketi Evri köyünün kadınları tarafından üretilen doğal gıdaları ekonomiye kazandırarak İngiltere’de doğrudan tüketiciye ulaştırıyor.

Gaziantep’e 40 kilometre uzaklıktaki Evri köyünde kadınların doğal ortamda ürettiği Salça, Sos Çeşitleri, Baharak, Turşu, Sumak, Nar Ekşisi, Biber ve kurutulmuş gıdalardan oluşan doğal gıda ürünlerini ‘Evri’ markası ile Birleşik Krallık ülkelerine taşıdıklarını belirten Ermeç başlattığı girişimi, “Doğal gıda tüketiminin yanısıra bir diğer amacımız doğal ortamlarda hazırlanmış olan gıda ürünlerini raf ve aracı maliyetleri olmadan doğrudan tuketicinin mutfağına ulaştırmak. Üretimin hiç bir safhasında fabrikasyon hiç bir şey yok. Tamamıyla doğal ürünler olduğu için üretim kısıtlı. Dolayısıyla ilk talepleri karşılayabileceğiz. Biz diyoruz ki, insan sağlığı önemli, bunu taçlandıracak doğal ürünleri insanlara aracısız ulaştırmak” diye açıklıyor.

Fabrikasyon bir üretim olmadığı için kısıtlı miktarda üretilen gıda ürünlerinin İngiltere’ye ulaştığını hatırlatan Ermeç, Londra’daki tüketicilerin Evri Doğal Gıda Ürünlerini firmanın Hornsey bölgesindeki merkezinden doğrudan temin edebileceklerini ifade etti.

Evri doğal ürünleri ile kadınların emeklerini değerlendirmenin yanısıra Türkiye’nin ihracatına katkı sağladığının altını çizen Ermeç, tamamı köy kadınları tarafından doğal ortamda katkısız olarak üretilen Evri Gıda ürünlerine Londra dışından gelecek talepleri kargo ile ulaştırdıkklarını kaydetti.

SIRADA BÜYÜK PROJE VAR

Girişimci Abdullah Ermeç’in, doğduğu ve doyduğu ülkeye hizmet verecek bir diğer global girişimi ise ‘turkiyedeal.com’ projesi.

Ermeç’in, “Türkiye’nin Amazon’u” diye tanımladığı proje sayesinde tüketiciler, Türkiye’nin seçkin ve kaliteli ürünlerine iç piyasa fiyatıyla ulaşma imkanına sahip olacak.

Altyapı çalışmalarının bitme aşamasında olan ‘turkiyedeal.com’ hayata geçirildiğinde, tüketiciler mobilyadan ev tekstiline kadar bir çok ürünü internet üzerinden satın alacak, teslimatı ve kurulumu ise İngiltere’deki evine yapılacak.

ABS Transport’ markası olarak taşımacılıkta, resmi ve tüzel kişilik olarak İngiltere’deki Türk toplumunun yüzde 80’ine ulaştıklarına dikkati çeken Ermeç, “Burada bir diğer temel hedefimiz, Türkiye’nin ihracatına katkıda bulunmak ve ülkemize katma değer kazandırmak. Hem doğduğumuz toprakların hem de doyduğumuz topraklarda yaşayan insanlara hizmet vererek markalaşmaya da önemli katkımız olacağına inanıyoruz. Her şey para kazanma odaklı olursa o zaman konjöktür insanı olursunuz ve değişim olduğunda siz de yok olursunuz. Oysa biz bu girişimlerin kuşaklar boyu devam etmesini istiyoruz ve yatırımızı alt yapımızı buna göre hazırlıyoruz” şeklinde konuşuyor.

TÜRKİYE ÜRETİMİ TIR FİLOSU

Abdullah Ermeç, uzun yıllara varan deneyimleri ve talepler doğrultusunda taşımacılıkla da doğrudan ilişkili yeni girişimleri hayata geçirirken yeni bir tır filosunun da kaçınılmaz hale geldiğinin altını çizerek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kurduğumuz tır filomuzun yatırımında da hassasiyetle hareket ediyoruz ve tırlarımızın tamamını Türkiye’den alıyoruz. Hepsi Türk Malı. Filomuzu, yüzde 100 Türkiye üretimi ve markalı araçlardan oluşturuyoruz. Gelişmiş ülkeler kendi ürünleri ile büyüdüklerini görüyoruz. Bizim ülkemizin de ürünleriyle büyümemesi için bir sebep yok. İnsanların teveccüh edeceğini düşünüyoruz.”

İngiltere’de ürünleri temin etmek isteyenler 00 90 (537) 557 66 37 WhatsApp numarasından Hatice Hancerli hanıma ulayabilirler.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2022, 18:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20