Bu Grafiti Evin Değerini 5 Milyon Sterline Çıkardı

Bu Grafiti Evin Değerini 5 Milyon Sterline Çıkardı

LONDRAİngiltere’de ünlü sokak sanatçısı Banksy’nin, duvarına yaptığı virüsle ilgili grafiti, Bristol’daki, o evin değeri bir gecede tam 17 kat artırdı.

Ünlü sokak sanatçısı Banksy’nin yaptığı, dünya çapında 69 milyondan fazla kişiyi etkileyen corona virüsle ilgili yeni grafiti ‘şanslı ev’in değerini artırdı.

Banksy’nin, Bristol kentinde geçen hafta yeni eserini yaptığı evin satış değeri yaklaşık 17 kat arttı ve 5 milyon sterline yükseldi.

Gayrimenkul ve sanat uzmanları, grafiti sayesinde evin değerinin neredeyse 17 kat arttığını söyledi. Öncesinde 300 bin sterlin civarı olan evin değerinin 5 milyon sterline yükseldiği belirtiliyor.

Evin sahibi Nick Malkin, evin daha önce satışta olduğunu belirterek önceliklerinin sanatçının eserinin iyi korunması olduğunu ifade etti.

Yakın zamana kadar mülkte bir oda kiralayan mobilya üreticisi 28 yaşındaki Fred Loosemore, BBC’ye herkes güvende olana kadar, kimsenin güvende olmadığını domine etkisi ile anlatan eser hakkında konuşmuştu.

Loosemore “Şans eseri bir atölyemiz ve elimizde kalan devasa bir akrilik parçamız var. Onu korumak için sanat eserinin üzerine bir parça şeffaf akrilik vidalayacağız” demişti.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2021, 04:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER