Ticaret Bakanı Muş Londra'da İngiliz mevkidaşı Badenoch ile görüştü

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Londra programı kapsamında İngiltere’nin Uluslararası Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kemi Badenoch ile İngiltere Dış Ticaret Bakanlığı'nda bir araya geldi. Muş iki ülke ilişkilerinin ele alındığı toplantıyakatıldı ve Türk iş insanları ile de görüştü.

Ticaret Bakanı Muş Londra'da İngiliz mevkidaşı Badenoch ile görüştü

LONDRA - Ticaret Bakanı Mehmet Muş, İngiltere’nin başkenti Londra’da Türkiye ve İngiltere arasında ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesini amaçlayan bir dizi temasta bulundu.

Bakan Muş, Londra Büyükelçiliği'nde Türk iş insanları ve sivil toplum kuruşlarının temsilcileri ile bir araya gelerek iki ülke arasında ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik atılan adımları paylaştı ve istişarelerde bulundu.

YUVARLAK MASA TOPLANTISI

Londra programı kapsamında İngiltere’nin Uluslararası Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kemi Badenoch ile İngiltere Dış Ticaret Bakanlığı'nda görüşen Muş, ardından Türk ve İngiliz iş insanları ve yatırımcıları ile Direktörler Enstitüsü’nde yuvarlak masa toplantısına katıldı.

Toplantılarda, Brexit sonrası iki ülke arasında yapılan Serbest Ticaret Anlaşması ile ikili ticaretin arttırılması gibi konular ele alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20