Schneider Electric'te görev değişimi

Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Endüstriyel Otomasyon İş Birimi Başkan Yardımcılığı'na Kerem Barlak atandı

Schneider Electric'te görev değişimi

İSTANBUL - Schneider Electric, Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Endüstriyel Otomasyon İş Birimi Başkan Yardımcılığı görevine Kerem Barlak’ın getirildiğini duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni görevi doğrultusunda Barlak, şirketin Türkiye ve dünya genelinde pazar lideri olduğu makine, proses otomasyonu ve endüstriyel yazılım çözümlerinin satış ve pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Kariyerine 2007 yılında Omron Industrial Automation Europe’ta başlayan Barlak, 2010 yılında Schneider Electric bünyesine katıldı. Şirket bünyesinde satış, stratejik pazarlama, makine imalatçıları kanal yöneticiliği, sistem entegratörü ve son kullanıcı kanal yöneticiliği vazifelerini yerine getiren Barlak, ayrıca “Sanayide Dijital Dönüşüm” konusunda yapmış olduğu seminer, çalışma ve üniversite iş birlikleri ile dijitalleşme aracılığı ile sürdürülebilirliğin Türkiye’deki temsilcisi oldu.

Barlak, makine imalatçıları kanalını yönetirken dünyada en hızlı "hareket kontrolü" büyümesi, son kullanıcı kanalını yönetirken de dünyada en çok “DCS” projesi yapan ülke ödüllerini Türkiye’ye getirdi.

Türkiye’de bulunduğu süre boyunca “Machine Integrator” ve “Industrial Automation Distributor” programlarının stratejisinin belirlenmesine ve uygulanmasına katkı sağlayan Barlak, 2020 yılında Doğu Asya ve Japonya Bölgesinde 16 ülkeden sorumlu strateji ve iş geliştirme birimi kıdemli yöneticisi olarak bölgenin orta ve uzun dönemli stratejisini ülke müdürleri ile birlikte derledi.

Schneider Electric’in tüm iş birimlerine iş zekası, strateji, ve iş geliştirme konularında destek olan Barlak, aynı zamanda Schneider Electric bünyesine katılan enerji yönetimi ve endüstriyel otomasyon yazılım şirketleri ile bölgedeki ülkelerin iş geliştirme süreçlerini de yönetti.

Kerem Barlak, Asya’da görevlendirildiği süreçte, Singapur’un en büyük şirketi Temasek ile beraber Asya bölgesinde EaaS (Servis olarak yenilenebilir enerji) konusunda inovatif bir iş modeli ile carbon salınımını azaltıp, enerji maliyetlerini düşünme misyonunda olan “GreeNext”in kurulumunda görev aldı.

Barlak, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü mezunu ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Executive MBA yüksek lisans derecesine sahip.

(AA)
 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2022, 02:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner25