EGD'nin “sanayi ödülleri“ sahiplerini buldu

EGD Başkanı Ümit Uçar, sanayinin en önemli aktörleri olan OSB'ler, teknoloji geliştirme bölgeleri ve endüstri bölgelerinin, ülke ekonomisi açısından önemini ifade etti.

EGD'nin “sanayi ödülleri“ sahiplerini buldu

Endüstri Gazetecileri Derneğince (EGD) bu yıl ilk kez verilen "sanayi ödülleri", törenle sahiplerine takdim edildi.

İvedik Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Teknopark Ankara'da gerçekleştirilen törende konuşan EGD Başkanı Ümit Uçar, sanayinin en önemli aktörleri olan OSB'ler, teknoloji geliştirme bölgeleri ve endüstri bölgelerinin, ülke ekonomisi açısından önemini ifade etti.

Basın mensuplarının sanayicilerin her zaman yanında olduklarını dile getiren Uçar, kendilerine verdikleri destekten ötürü sanayicilere teşekkür etti.

İvedik Organize Sanayi Bölgesi ve Teknopark Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin de medyanın üretimin, pazarlamanın ve reklamın en önemli itici gücü olduğunu belirtti.

Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk de son yıllarda sanayi ve basın arasında önemli bir yapının oluştuğunu ifade ederek siyasetten uzak, kendilerini anlatabilecekleri bir basın organını desteklemenin, üzerlerine düşen bir görev olduğunu söyledi.

Ankara Sanayi Odası 2. ve 3. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Ardıç da bundan sonraki tüm törenlere destek vereceklerini bildirdi.

Endüstri 4.0 Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı Ahmet Kaya ve Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SaSaD) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Uğur Coşkun da konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından medya, sanayiciler ve OSB temsilcilerine ödülleri takdim edildi.

Anadolu Ajansına (AA) ajans haberciliği dalında ödül verilirken ödülü Ekonomi Haberleri Editörlüğünden Başmuhabir Erdal Çelikel aldı.

(AA)

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2022, 02:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20