Avrupalı Türk Markalar Birliği (ATMB) Brexit Network Etkinliği

Brexit sonrası İngiltere - Türkiye ilişkileri Londra’da masaya yatırıldı

Birleşik Krallık ile Avrupa Birliği arasında ayrılık sürecinin sonuna yaklaşılırken, Brexit sonrası Türkiye – İngiltere ilişkilerinin nasıl seyredeceği, Avrupalı Türk Markalar Birliği’nin (ATMB) düzenlediği toplantıda ele alındı.
"Brexit Öncesi ve Sonrası Türkiye-İngiltere Arası Ticari İlişkilerimiz ve Brexit'in İngiltere'deki Ticari Faaliyetlerimize Etkisi" başlığı ile geçen Cuma akşamı Londra kent merkezindeki IOD Business Centre’de gerçekleşen toplantıya, Türkiye’nin Londra Ticaret Başmüşavirleri Tarık Sönmez ve H. Murat Özsoy da katıldı. Tarık Sönmez yaptığı sunumda, Brexit sonrası Türkiye ile İngiltere arasında gelişmesi muhtemel ilişkileri anlattı.
ATMB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ferruh Öncü’nün “hoşgeldiniz” konuşmasının ardından Başkan Cafer Mahiroğlu konuklara hitabederek, Brexit’in Türkiye için de çok önemli olduğunu kaydetti. Bu ve benzeri etkinlikleri sürdüreceklerini belirten Mahiroğlu, programa katılan Ticaret Başmüşavirlerine teşekkür etti.
Network etkinliğine, Türk İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası Direktörü Yavuz Sökmen, ATMB Başkan Yardımcıları Vehbi Keleş, Zeynep Turudi, yönetim kurulu üyeleri Ahmet Ferruh Öncü ve Mustafa Köker’in yanısıra farklı sektörlerden iş dünyası temsilcileri katıldı.
Dr. Hüseyin Hakan Yıldırım’ın sunumunu yaptığı programda, ATMB Başkan Yardımcısı Zeynep Turudi de İngiltere’nin Brexit sonrası dış ticareti, vergilendirme ve gümrük konularında bilgi verdi.

banner20